به گزارش هنرآنلاین به نقل از ستاد خبری سی‌و‌هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، سه‌شنبه ۱۵ بهمن ماه در ششمین روز از سی‌و‌هشتمین جشنواره‌ بین‌المللی تئاتر فجر، در بخش صحنه‌ای نمایش "بیگانه در خانه" به کارگردانی سیدمحمد مساوات ساعت ۱۹ در تالار اصلی مجموعه‌ی تئاتر شهر به صحنه می‌رود. نمایش "سکوت سفید" به کارگردانی کوروش سلیمانی در دو سانس ۱۸:۳۰ و ۲۰:۳۰ در تالار چهارسوی تئاتر شهر اجرا می‌شود.

تالار سایه در همین مجموعه میزبان نمایش "مهندس واشینگ کلوز" به کارگردانی ابوالفضل بلغندر در دو سانس ۱۷ و ۱۹ خواهد بود. نمایش "شهر بد" به کارگردانی پاول ژوکوتاک در دو سانس ۱۷:۳۰ و ۱۹:۳۰ در تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر اجرا می‌شود.

نمایش "قزل حصار" به کارگردانی امین ابراهیمی در دو سانس ۱۷ و ۲۰ در تئاتر مولوی اجرا می‌شود.

سالن ناظرزاده کرمانی نیز در تماشاخانه ایرانشهر میزبان نمایش "مده‌آ" به کارگردانی شبنم یوسفی در دو سانس ۱۷ و ۲۰ خواهد بود. نمایش "شازده احتجاب" به کارگردانی افشین زمانی در دو سانس ۱۸ و ۲۰:۴۵ در تالار استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه می‌رود.

تماشاخانه‌ سرو نیز میزبان نمایش "سرزمین پدری" به کارگردانی محمد قاسمی در ساعت ۱۸ خواهد بود.

در بخش "به علاوه‌ فجر" نمایش "مثل خاراندن زخم بعد از خوب شدن" به کارگردانی فرانک فروتن، ساعت‌های ۱۹ و ۲۱ در عمارت نوفل‌ لوشاتو به صحنه می‌رود.

نمایش‌های دیگری هم که در این بخش اجرا دارند عبارت‌اند از: "کابوس کاووس" به کارگردانی مجتبی حسینی قیری ساعت ۱۹ در تماشاخانه‌ ایران تماشا، "رکوییم برای یک راهبه" به کارگردانی روزبه اختری ساعت ۲۱ در خانه نمایش مهرگان، "در کشور شما..." به کارگردانی ندا تمیمی ساعت ۱۷:۳۰ در تماشاخانه‌ دیوار چهارم، "خوابمردگی" به کارگردانی فرهنگ روشنی ساعت ۱۹:۳۰ در تماشاخانه‌ آژمان۱، "دختر/پسر" به کارگردانی پارسا محمدزاده ساعت ۱۹:۳۰ در تماشاخانه‌ آژمان۲، "چنگار" به کارگردانی علی بیگدلی ساعت ۱۷ در تماشاخانه شانو و "وجود" به کارگردانی بهزاد غلامی در خانه نمایش دا ساعت 21 به صحنه می‌رود.

در بخش نمایش‌های خیابانی و دیگرگونه‌های اجرایی نمایش‌های "سیرک" به کارگردانی سمیه مهری، "سایلنت" به کارگردانی احمد نیک قلب، "مم‌ مم شو" به کارگردانی مجتبی خلیلی، "تنها یک زمین داریم" تولید بازار بزرگ ایران و "قهرمان کیست؟" به کارگردانی مارال ایزدبخش به ترتیب در ساعت‌های ۱۶ تا ۱۸ در محوطه مجموعه تئاتر شهر هر نیم ساعت یک‌بار اجرا می‌شود.

در این بخش همچنین نمایش "زنی اینجا نمانده" به کارگردانی افشین خدری ساعت 16:30 در محوطه خانه هنرمندان ایران و 10:30 در ایوان انتظار متروی میدان ولیعصر اجرا می‌شود. نمایش "مین" به کارگردانی نسا سلیمانی نیز ساعت 17 در محوطه خانه هنرمندان ایران اجرا می شود. نمایش "سایلنت" به کارگردانی احمد نیک قلب نیز ساعت 11 در همین محل برای مخاطبان به اجرا درمی آید.

نمایش چیدمان اجرا "اکسیر" با طراحی علی کاظمی در ساعت‌های ۱۶،۱۶:۳۰، ۱۷، ۱۷:۳۰ و ۱۸ در موسسه فرهنگستان صبا برگزار خواهد شد.

در بخش "رادیوتئاتر" نیز که از روز ششم جشنواره افتتاح می‌شود، نمایش‌های "عروس فرات" ساعت ۱۶:۳۰ به کارگردانی پیمان قریب پناه و "کادو‌ی تولد" به کارگردانی بهرام نوری ساعت ۱۸:۳۰ در تالار رودکی اجرا می شوند.

 

"بیگانه در خانه" چهارشنبه ساعت 15 روی صحنه می‌رود

زمان اجرای نمایش "بیگانه در خانه" به نویسندگی و کارگردانی سیدمحمد مساوات که قرار بود روز چهارشنبه 16 بهمن ماه ساعت 19 روی صحنه برود، به ساعت 15 تغییر کرد.

این نمایش همچنین در روزهای دیگر اجرای خود طبق زمان اعلام شده از قبل روی صحنه می‌رود.

رومینا مومنی‌، محمد علی‌محمدی، علی حافظ‌پور، دینو زمام‌حدده بازیگران این نمایش هستند که در خلاصه آن آمده است: زن و شوهری مهاجر در خانه‌ای زندگی می‌کنند و متوجه حضور بیگانه‌ای در خانه می‌شوند و ... .

سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر به دبیری نادر برهانی مرند تا 21 بهمن ماه در تهران در حال برگزاری است.