به گزارش هنرآنلاین، "پزشک نازنین" و "چخوف‌خوانی زیر نظر نماینده فدراسیون روسیه" از ۲۴ بهمن، فقط دو هفته و به ترتیب ساعت ۱۸:۳۰ و ۲۰:۳۰ در تماشاخانه سپند اجرا می‌شود.

"پزشک نازنین" براساس نمایشنامه‌‌ نیل سایمون با طراحی و کارگردانی اشکان خطیبی برای دومین بار است که توسط او و هنرجویانش روی صحنه می‌رود.

این نمایش که سال گذشته به دلیل استقبال مخاطبان در هفته اول دو اجرایی شد از پرمخاطب‌ترین اجراهای سال گذشته محسوب می‌شود. در راستای موفقیت‌های این نمایش انجمن منتقدان خانه تئاتر در هجدهمین جشن سالیانه خود از  اشکان خطیبی برای آموزش اصولی تقدیر کرد.

"چخوف‌خوانی زیر نظر نماینده فدراسیون روسیه" نیز براساس نمایشنامه‌هایی از مایکل فرین، امید سهرابی و اشکان خطیبی، با طراحی و کارگردانی خطیبی دومین نمایشی است که با هنرجویان او بر روی صحنه خواهد رفت.

 پوستر هر دو نمایش را  مصطفی پیرهادی طراحی کرده و  تهیه کنندگی هر دو اثر را خانه بین الملل بامداد بر عهده دارد. بازیگران این دو اثر هنرجویان نوجوانی هستند که طی دو سال دوره آموزشی و تمرینی برای این اجرا آماده شده‌اند.  

 تهیه بلیت‌های "پزشک نازنین" و "چخوف‌خوانی زیر نظر نماینده فدراسیون روسیه" از دوشنبه ٧ بهمن در سایت تیوال امکان ‌پذیر است.

 

"روایت یاس کبود" روی صحنه می‌رود

نمایش "روایت یاس کبود" به کارگردانی و نویسندگی فرشاد فتحی از روز شنبه پنجم بهمن ماه تا چهارشنبه نهم بهمن ماه ساعت ۱۷ روی صحنه خواهد رفت.

این نمایش در سرای رضوان به آدرس خیابان شهید رجایی، میدان بهشت، خیابان طباطبایی اجرا می‌شود و علاقه‌مندان به تماشای این تئاتر می‌توانند جهت رزرو رایگان با شماره ۰۹۹۰۳۹۷۲۶۶۴ تماس حاصل کنند.

 

با بازی سیما تیر انداز و فرزاد حسنی "خداحافظ" به شهرزاد می‌رود

"خداحافظ" به نویسندگی محمد یعقوبی و تهیه‌کنندگی و کارگردانی معصومه خزائی در پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه می‌رود.

نمایشنامه‌خوانی "خداحافظ"  با بازی سیما تیرانداز و فرزاد حسنی، 26 بهمن ماه در پردیس تئاتر شهرزاد برگزار می‌شود.

افشین غیاثی به عنوان صحنه‌خوان و افشین سیاه پوش نیز خواننده این اجراست.

نمایش "خداحافظ" شش اپیزود برگزیده از نمایشنامه "رقص کاغذ پاره‌ها" است که پیش از این توسط محمد یعقوبی کار شده است.

علاقمندان برای تهیه بلیت‌های این نمایش می‌توانند به سایت ایران کنسرت مراجعه کنند.

سایر عوامل این اجرا عبارتند از: مجری طرح، دستیار کارگردان و برنامه ریز: سامان پورسلیمانی، مدیر تولید: مهدی شیردل، مدیر رسانه و تبلیغات: مریم رودبارانی، گروه کارگردانی: مریم اصغری، اسماعیل خزائی و نیلوفر کریمی، گروه صحنه: زهرا گلپایگانی، علیرضا مختاری و ابوالفضل شفیعی، گروه موسیقی: امیر شاهرخی (رهبر ارکستر)، حمیدرضا رضایی (کیبورد و ویولن)، محمد رضا گلشنی (گیتار)، محمدعلی فرهادی (پرکاشن)، فرشاد دارابی (تار)، طراح گرافیک: رضا صبور، طراح گریم: فرناز مرتضوی، عکاس: پریچهر ژیان و ساخت تیزر: امیر عباس حسین آبادی.

 

 "زخم مدینه" تمدید شد

اجرای نمایش "زخم مدینه" که از روز پنجشنبه ۱۹ دی در مجموعه فرهنگی ایوان شمس به صحنه رفت، تا روز چهارشنبه ۹ بهمن، مصادف با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) تمدید شد.

نمایش "زخم مدینه" که به زندگی و شهادت حضرت زهرا (س) می پردازد، با نویسندگی مهدی متوسلی و کارگردانی عبدالرضا کیهانی از ۱۹ دی، ساعت ۱۹:۳۰ در مجموعه فرهنگی ایوان شمس اجرا می‌شود.

این نمایش که قرار بود تا ۶ بهمن روی صحنه باشد، به دلیل استقبال مخاطبان، تا روز چهارشنبه ۹ دی مصادف با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) به اجرای خود ادامه می‌دهد.

در این اثر نمایشی جلیل فرجاد، مالک سراج، اسدالله بابایی، مهدی امینی با همراهی گروهی از بازیگران به ایفای نقش می‌پردازند.

سعید ذهنی آهنگساز، علی وطن دوست طراح دکور و محمدنصرالهی سرپرست گروه همسرایان نمایش "زخم مدینه" هستند.

"زخم مدینه" کاری از مؤسسه فرهنگی "فدک" است که به همت معاونت اجتماعی شهرداری تهران و برج میلاد تهران روی صحنه می‌رود.

رزرو و هماهنگی جهت تهیه بلیت این اثر نمایشی از طریق شماره تلفن های 13-66485312 امکانپذیر است.

 

اعلام اجراهای بهمن و اسفند عمارت نمایشی نوفل‌لوشاتو

نمایش‌هایی که در ماه‌های بهمن و اسفند سال ۱۳۹۸ در عمارت نوفل‌لوشاتو روی صحنه می‌روند، معرفی شدند.

در ماه‌های بهمن و اسفند امسال، ۸ اثر نمایشی در این مجموعه روی صحنه می‌روند. همچنین، عمارت نوفل‌لوشاتو در این دو ماه میزبان سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر و نهمین جشنواره دانشجویی و مردمی تئاتر ثمر خواهد بود.

فهرست آثاری که در دو ماه پایانی سال در دو سالن شماره یک و دوی عمارت نوفل‌لوشاتو روی صحنه می‌روند به شرح زیر است:

سالن شماره یک:

- نمایش "آل‌استار"، نویسنده: داوود پورحمزه، طراح و کارگردان: مهتاب شکریان، از تاریخ ۲۷ دی تا ۱۲ بهمن، هر شب ساعت ۲۱:۳۰

- نمایش "منگیا"، نویسنده و کارگردان: سلما سلامتی، از تاریخ ۲۳ بهمن تا پایان سال، هر شب ساعت ۱۸

- نمایش "اپرای ۹۰"، نویسنده و کارگردان: عباس عبدالله‌زاده، از تاریخ ۲۲ بهمن آخر اسفند، هر شب ساعت ۲۱

- نمایش "شک"، کارگردان: مهران امام‌بخش، از تاریخ ۲۳ بهمن تا پایان سال، هر شب ساعت ۱۹:۳۰

سالن شماره دو:

- نمایش "زخم معده"، نویسنده و کارگردان: سجاد دستیار، ۵ تا ۳۰ بهمن، هر شب ساعت ۱۸

- نمایش "همه دزدها که دزد نیستند"، نویسنده: داریو فو، مترجم: جمشید کاویانی، طراح و کارگردان: محمدرضا جمال، از تاریخ ۱ تا ۲۰ بهمن، هر شب ساعت ۱۹:۴۵

- نمایش "مردم وقتی به دنیا اومدم"، کارگردان: مسعود ترابی، از تاریخ ۱۰ تا پایان بهمن، هر شب ساعت ۲۱:۱۵

- نمایش "پسر"، نویسنده: فلوریان زلر، کارگردان: علی ثابت‌قدم‌مقدم، از تاریخ ۲۰ بهمن تا ۲۰ اسفند، هر شب ساعت ۱۹:۳۰

یادآور می‌شود، نمایش نمایش‌های "سمفونی کوچک سکوت" به کارگردانی سینا راستگو و "جان و جو" بر اساس متنی از آگوتا کریستوف و ترجمه مرضیه مدرسی به کارگردانی محمدرضا چرختاب به ترتیب در ساعت‌های ۱۸ و ۱۹:۳۰ تا ۷ بهمن در سالن شماره یک عمارت نوفل‌لوشاتو اجرا می‌شوند.