به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی رادیو، ضبط نمایش‌های "سردار دل‌ها"، "قهرمان البوکمال"، "مثل صاعقه" و "علمدار" به کارگردانی ایوب آقاخانی در رادیو نمایش آغاز شده که در روزهای آینده به صورت همزمان از رادیو نمایش و سایر شبکه‌های رادیویی  پخش خواهد شد.

نمایش "سردار دل‌ها"  که اکبر خرد چشم آن را نوشته است داستان جوان مدافع حرمی است که در حال جنگ با داعش در سوریه است و آرزوی دیدار با سردار سلیمانی را دارد.

نمایش "قهرمان البوکمال" نوشته سهیلا خدادادی درباره نقش اثرگذار شهید  سردار سلیمانی در آزاد سازی البوکمال به عنوان یکی از مهمترین پایگاه‌های داعش در سوریه است.

نمایش "مثل صاعقه" نیز درباره نقش شهید سردار سلیمانی در آزاد سازی شهر حلب و آزاد سازی شهر دیرالزور است که نویسندگی آن را سهیلا خدادادی بر عهده دارد.

همچنین نمایش "علمدار" به داستان نقش برآب شدن ترور سردار سلیمانی در روز تاسوعا و عاشورای سال 98 می‌پردازد و مجید حیدری نویسنده آن است.

این آثار با هنرمندی احمد گنجی، محمدرضا قلمبر، بهرام سروری نژاد، محمد رضا علی، مجتبی طباطبایی، محمد مجدزاده، کارگردانی ایوب آقاخانی، تهیه‌کنندگی اشرف السادات اشرف‌نژاد، صدابرداری حیدر صفدری و افکتوری محمدرضا قبادی فر در حال تولید در اداره کل هنرهای نمایشی رادیو است که پس از ضبط به صورت همزمان از رادیو نمایش و سایر شبکه‌های رادیویی پخش خواهد شد.

برنامه‌های زنده رادیویی "به شرط زندگی"، "گیومه" و "استودیو هشت" نیز به ترتیب در ساعت‌های 7، 9 و 18 به صورت ویژه به شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی می‌پردازند.

همچنین نمایش‌های "بربلندای جولان"، "طلوعی دیگر"، "متولد ماه آبان"، "راه بی‌پایان"،"جاده‌های خلوت جنگ"، "بر بلندای تپه حب"، "سرداران شهید"، "بال‌های خیس"، "محله ما"، "خاک‌‌ها سرباز هستند"، "یادت باشد"، "از پس ابری روشن"، "همخانه"، "مردان هور"، "سلام بر ابراهیم" و کتاب صوتی "دیدار پس از غروب" نیز به همین مناسبت از رادیو نمایش و سایر شبکه‌های رادیویی پخش می‌شود.

گفتنی است کتاب صوتی "ذوالفقار" که بُرش‌هایی از خاطرات شفاهی شهید سردار حاج قاسم سلیمانی نوشته علی اکبر مزد آبادی است با گویندگی میرطاهر مظلومی، محمد رضاعلی، نگین خواجه نصیر، مجتبی طباطبایی و مهدی طهماسبی روی آنتن رادیو نمایش می‌رود.