سرویس تئاتر هنرآنلاین، "فیلادلفیا من دارم میام" نوشته برایان فری‌یل با ترجمه غزاله جهان‌بین و کارگردانی الهام صحت از 7 آذرماه ساعت 19 در سالن شماره 2 تماشاخانه سپند روی صحنه است و بازیگران این نمایش سامان ارسطو، سوسن پرور، مجتبی رجبی، کیوان ساکت‌اف، مسعود سالاری، پدرام عزیزی، غزال گل‌محمدی، شیماء ملکیان و صادق ملکی هستند.

الهام صحت در گفت‌وگو با خبرنگار هنرآنلاین درباره انتخاب و اجرای این نمایشنامه گفت: حدود دو سال پیش، از طریق یکی از دوستان با براین فری‌یل که به چخوف ایرلند شهرت دارد، آشنا شدم و نمایشنامه‌های چاپ شده از این نویسنده همچون "مالی‌سوئینی" را مطالعه کردم. از میان متون ترجمه نشده فری‌یل، "فیلادلفیا من دارم میام" به نظرم جذاب‌تر آمد چراکه با حال و هوای امروز جامعه ما که اکثر مردم به نوعی درگیر مهاجرت هستند، نزدیک‌ آمد. این نمایشنامه در سال 1964 پس از جنگ جهانی دوم به چاپ رسیده است.  

او در ادامه خلاصه داستان این نمایشنامه را اینگونه توضیح داد: جوانی پس از جنگ جهانی دوم به دلیل شرایط نامطلوب آن دوران به لحاظ اجتماعی و اقتصادی قصد مهاجرت از ایرلند به کشوری بهتر چون آمریکا که خاله‌اش در آن زندگی می‌کند را دارد. او میان رفتن و ماندن تردید دارد...

صحت با بیان اینکه تمرینات این نمایش حدود یک ماه و نیم به طول انجامید، درباره سبک و فضای اجرایی آن اظهار کرد: این نمایش فضایی تراژدی کمدی دارد که دنبال‌کننده یک داستان رئال است که عنصری خیالی به نام وجدان و ذهن دارد که این عنصر، نمایش را به سمت رئالیسم جادویی هم می‌برد.

این کارگردان درباره طراحی صحنه این نمایش اظهار کرد: صحنه این نمایش توصیف‌گر یک فضای رئال است. در صحنه کلبه قدیمی است که اتاقی در زیرشیروانی آن قرار دارد.

او در پایان صحبت‌هایش درباره موسیقی نمایش گفت: در نمایشنامه تعدادی موزیک در صحنه‌های مختلف ذکر شده که با توجه به فضای کار ما نیز سعی کردیم از همان موسیقی‌ها استفاده کنیم.

دیگر عوامل این اثر نمایشی عبارتند از: تهیه کننده: مهدی سلطانی، مجری طرح: ایمان یزدی، دستیار کارگردان: کیمیا پاکزاد، طراح صحنه: پوریا اخوان، طراح لباس: ندا تمیمی، طراح گریم: سهیل گروسی، دستیار صحنه: آتنا مینابی، طراح پوستر و بروشور: سعید طاهرنژاد، روابط عمومی و مشاور رسانه: صادق سیادت، دستیار کارگردان: عرفان توانا، منشی صحنه: بهارک بیات، مدیر صحنه: امیرمهدی سعیدی، دستیار لباس: ریحانه احمدی، تیرز: نادر افلاکی و عکاسان: مهداد هوشیاری، سجاد نورالهی و داریوش ادهمی.

علاقمندان به تماشای این نمایش می‌توانند بلیت آن را از سایت تیوال تهیه کنند.