به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی جشنواره تئاتر الف، محمودرضا رحیمی، پیام فروتن، اتابک نادری آثار ارسالی به دبیرخانه دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر الف با رویکرد صلح جهانی را بازبینی خواهند کرد.

محمودرضا رحیمی، کارگردان و مدرس هنرهای نمایشی کشور، دارای کارشناسی ارشد کارگردانی از دانشگاه تربیت مدرس است. وی علاوه بر نویسندگی، کارگردانی و حتی بازیگری در آثار مختلف نمایشی، تاکنون پنج کتاب در حوزه آموزش هنرهای نمایشی تألیف کرده است.

پیام فروتن یکتا، کارگردان و مدرس هنرهای نمایشی کشور، دارای فوق لیسانس ادبیات نمایشی دانشگاه هنر تهران، علاوه بر خلق بسیاری از آثار صحنه‌ای، حدود هفت کتاب در حوزه فیلم و تئاتر ترجمه یا تألیف کرده و مقالات او در نشریات تخصصی بین‌المللی به چاپ رسیده است. وی همچنین از داوران جشن آکادمی سینمای ایران در سال 98 است.

اتابک نادری، بازیگر و کارگردان سینما و تئاتر دارای فوق‌لیسانس هنرهای نمایشی از وزارت ارشاد است.. وی مدیریت تماشاخانه سنگلج را در کارنامه خود دارد که نزد اهالی هنرهای نمایشی به خاستگاه تئاتر ایران معروف است. او تا سال گذشته، مدیریت هماهنگی تئاتر استان‌های انجمن هنرهای نمایشی ایران را بر عهده داشت.

دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر الف در سه بخش نمایش‌های صحنه‌ای، نمایشنامه‌نویسی و جنبی برگزار می‌شود. براساس این گزارش، مهلت ارسال آثار در بخش نمایش‌های صحنه‌ای ۱۵ آبان‌ماه به پایان رسید و زمان اعلام نتایج آن ۳۰ آبان ماه تعیین شده است.

نخستین دوره این جشنواره با محوریت وحدت و صلح و دوستی برگزار شد و این دوره نیز با محوریت مهدویت و فلسفه انتظار موعود و مصادف با میلاد امام حسن عسگری (ع) برگزار می‌شود.

در دوره نخست این جشنواره ۶ کشور خارجی در قالب داوری، ورک‌شاپ و اجرای صحنه شرکت داشتند.

دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر الف با رویکرد صلح جهانی و با شرکت هنرمندان داخلی و کشورهای حوزه قفقاز از نهم تا چهاردهم آذرماه سال‌جاری در تبریز برگزار می‌شود .