به گزارش هنرآنلاین، این پژوهشگر، نویسنده و منتقد تئاتر، ایران ضمن اشاره به اینکه برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها از برگزار کردن نشست مطبوعاتی پرهیز کرده‌اند، با انتشار پیامی یادآور شد: جشنواره تئاتر آرخه به تمام معنا یک جشنواره خصوصی و برآمده از نیازهای مخاطبان ایرانی است، بنابراین حیف است که مورد توجه مردم نیز واقع نشود. من از مخاطبان و دوستداران تئاتر می‌خواهم از 18 تا 28 آبان‌ماه 98 که برای خودش روزهای به یادماندنی در تئاتر کشورمان است، سری هم به تماشاخانه نوفل لوشاتو بزنند و البته نمایش‌های این جشنواره در چهار نوبت در ساعت‌های 11، 12، 14 و 16 اجرا می‌ شوند که همه این آثار برآمده از بررسی و گزینش نزدیک به 200 گروه نمایشی از چهار گوشه ایران است که هر کدام برای خود گویای مطلبی است. همچنان که شعار این دوره ما از شعر حضرت عشق مولاناست، به دنبال انسان آرزوهای‌مان حرکت کرده‌ایم و در این سفر پر بار به گزینش 44 نمایش به موضوعات تنهایی (تک نفره)، جدایی و طلاق (دو نفره) و صلح و آشتی (چند نفره) پرداخته‌ایم و این کارگردانان بسیار کوشیده‌اند که در دل این اجراها سربلند و روسپید باشند و یقینا در این راه هدف‌شان پرداختن به نیازهای و ضرورت‌های اجتماع‌شان بوده و می‌دانسته‌اند که مخاطب تئاتر باید خود، پرسش‌ها و مسائل‌شان را در صحنۀ تئاتر تماشا کنند. همین ضرورت‌‌هاست که اجراهای جشنواره تئاتر آرخه را مردمی می‌کند و در حمایت و حضور مردم، رنگ و بوی واقعی‌تری به خود خواهد گرفت.

عکاسان

از عکاسان گروه‌های اجرایی و همچنین دیگر عکاسان تئاتر دعوت می‌کنیم که از نمایش‌های حاضر در نخستین دورۀ جشنواره تئاتر آرخه 3 تا 5 قطعه عکس بگیرند و برای‌مان بفرستند که با حضور یکی از چهره‌های پیشکسوت عکاسی تئاتر اثر برگزیده را در روز اختتامیه معرفی کنیم.

لطفا عکس‌هایتان را بدون ذکر نام و لوگو به نشانی: rezasho50@gmail.com ارسال کنید که در اختیار یکی از عکاسان برای داوری و انتخاب عکاس برگزیده قرار بگیرد.

منتقدان

همچنین از منتقدان تئاتر تهران و دیگر علاقه‌مندان به نقدنویسی می‌خواهیم همراه با جشنوارۀ تئاتر آرخه باشند و از این نمایش‌ها دیدن کنند و ضمن انتشار نقد و نظرشان، نقدهای‌شان را در اختیار ما قرار دهند که بهترین منتقد برگزیده را در روز اختتامیه به مردم معرفی کنیم.  لطفا نقدهای‌تان را برای‌مان به نشانی rezasho50@gmail.com ارسال کنید که ضمن انتشار آن در سایت‌های خبری و سایت آرخه داوری و انتخاب بهترین نقد را نیز انجام دهیم.

برای هماهنگی‌ها لازم نیز با شماره 09368092385 تماس بگیرید که بتوانیم با حضورتان پر رنگ‌تان در گرما بخشیدن به جشنوارۀ تئاتر آرخه بهره‌مند شویم.

نخستین جشنواره تئاتر آرخه از 18 تا 29 آبان در تماشاخانۀ نوفل لوشاتو به طور رقابتی با حضور داوران (گلاب آدینه، محمدعلی بهبودی و منوچهر اکبرلو) برگزار می‌شود.