به گزارش هنرآنلاین، گروه اجرایی نمایش "هِرمِلین، دیوانه اسکاندیناوی" که قرار است به زودی در پردیس تئاتر شهرزاد اجرا ‌شود اولین گروه بازیگران خود را معرفی کرد.

خسرو احمدی، رضا فیاضی و ندا مقصودی از هنرمندان شناخته شده و مطرح تئاتر قرار است از نیمه اول آبان در این اثر ایفای نقش کنند.

در خلاصه داستان نمایش "هِرمِلین، دیوانه اسکاندیناوی" به نویسندگی و کارگردانی بهزاد وزیری آمده: او در دیوانه خانه سن لارنس زندگی کرد و در طول این زمان اشعار بزرگترین شاعران فارسی زبان را به زبان سوئدی ترجمه کرد اما در عاقبت کار.....

دیگر  بازیگران  این نمایش نیز به زودی به مجموعه هنرمندان حاضر در این اثر افزوده شده که اطلاع رسانی خواهد شد.

 

"صدای آهسته ی برف" پس از پنج سال روی صحنه می‌‌رود

نمایش "صدای آهسته ی برف" به کارگردانی جابر رمضانی از 8 آبان ماه در تئاتر مستقل تهران اجرا می‌شود.

این نمایش که مهر و آبان 1393 در سالن استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه رفته بود حالا پس از پنج سال در تئاتر مستقل تهران به صحنه می‌رود.

در "صدای آهسته برف" محمد صادق ملک، بهناز جعفری، مریم نورمحمدی، کمال کلانتر و مسیح کاظمی ایفای نقش می‌کنند.

پیام سعیدی و جابر رمضانی نویسندگان نمایش؛ رها شیرازی مدیر تولید، دستیارکارگردان و برنامه‌ریز؛ بامداد افشار طراح صدا؛ پویا پورامین سازننده‌ی موسیقی؛ شیما میرحمیدی صحنه و لباس؛ میلاد محمدی مدیر اجرا و دستیار کارگردان؛ احسان نقابت عکاس و مریم برادران بعنوان طراح گرافیک با این نمایش همکاری دارند.

"صدای آهسته برف" که علاوه بر ایران اجرا در کشورهای ایتالیا، لهستان و مالزی را در کارنامه دارد هر شب ساعت 21:15 روی صحنه خواهد رفت.

پیش فروش بلیت‌های نمایش به زودی در سایت تیوال آغاز می‌شود.

 

برگزیدگان جشنواره تئاتر مدرسه باران معرفی شدند

برگزیدگان دومین جشنواره تئاتر مدرسه سینمایی باران با حضور جمعی از هنرمندان سینما و تئاتر در عمارت نوفل لوشاتو معرفی شدند.

دومین جشنواره تئاتر مدرسه سینمایی باران همزمان با جشن فارغ‌التحصیلی هنرجویان این مدرسه با حضور جمعی از هنرمندان سینما در سالن اصلی عمارت نوفل لوشاتو تهران برگزار شد.

حسین شهابی دبیر جشنواره به همراه هیئت داوران متشکل از همایون ارشادی، کاوه سجادی حسینی، فریبا خادمی، شایسته ایرانی و علیرضا ثانی‌فر هنرجویان برتر جشنواره را انتخاب و جوایز این دوره را اعطا کردند. در این دوره از جشنواره چهار نمایش رئالیستی با کارگردانی و بازیگری هنرجویان مدرسه سینمایی باران شرکت کردند و برگزیدگان این رویداد سینمایی به شرح زیر معرفی می‌شوند:

نمایش "اتاق ۲۰" دیپلم افتخار و تندیس بهترین بازیگر را برای ریحانه محمدنژاد به دنبال داشت و لوح تقدیر و تندیس بهترین بازیگر نیز در این نمایش به رضوان بهشتیان اهدا شد.

دیپلم افتخار و تندیس بهترین بازیگر به مهدی طاهری و لوح تقدیر و تندیس بهترین بازیگر به  مهرداد موسایی برای بازی در نمایش "خرده جنایت" اهدا شد.

نمایش "داستان بداهه" دیپلم افتخار و تندیس بهترین بازیگر را برای الهه بابایی و لوح تقدیر و تندیس بهترین بازیگر را برای شهرزاد ارسلان به دنبال داشت.

همچنین برای بازی در نمایش "وصیت" نبی الله مینایی دیپلم افتخار و تندیس بهترین بازیگر و امیرنادر بابایی لوح تقدیر و تندیس بهترین بازیگر را کسب کرد.

دیپلم افتخار بهترین نمایش نیز به نمایش "اتاق ۲۰" به کارگردانی نرگس احمدی و دیپلم افتخار بهترین نویسنده به آرش فروزش نژاد برای نمایش "وصیت" اعطا شد.

جایزه ویژه هیئت داوران این جشنواره نیز حسین سعادتی برای نمایش "کمدی دلار" رسید.

مدرسه سینمایی باران با مدیریت حسین شهابی در اولین دوره تاسیس این مدرسه از فروردین ماه ۹۸ تعداد ۲۵۵ هنرجو را در رشته‌های مختلف سینما و تئاتر فارغ‌التحصیل و به آن‌ها گواهینامه بین‌المللی اعطا کرده است.

 

معرفی راه‌یافتگان به رقابت نهایی چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر بچه‌های مسجد

راه‌یافتگان به مرحله پایانی رقابت چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر مردمی بچه‌های مسجد معرفی شدند.

هیئت بازبینی چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر مردمی بچه‌های مسجد متشکل از سید حسین فدایی حسین، سید قاسم قوامی، سینا دلشادی در جلسه انتخاب و بازبینی آثار متقاضی این جشنواره 15 نمایش را برای رقابت در این رویداد هنرهای نمایشی حوزه هنری انتخاب کردند.

اسامی این نمایش‌ها به شرح زیر اعلام شد:

نمایش "هرکسی از ظن خود شد یار من" به کارگردانی محمد رنجبریان از بوشهر

"نمایش "خوب بد زشت" به کارگردانی دانیال رضا قلیان از قزوین

نمایش "کفش" به کارگردانی فاطمه احمدی از گلستان

نمایش "پمپ" به کارگردانی احمد افتخاری از گلستان

نمایش "فانوس" به کارگردانی مهدی عسگری ایز چهارمحال و بختیاری

نمایش "اپرت قزاقی" به کارگردانی منیژه خاتمی نژاد از مازندران

نمایش "سه و چهارده" به کارگردانی بهناز دوستی از مازندران

نمایش "امن ترین جای دنیا" به کارگردانی رضا ثلاثی از لرستان

نمایش "نقل سرخ" به کارگردانی مصطفی کرمی راسخ از همدان

نمایش "دو ساعت در روز" به کارگردانی اکرم عباسی از خراسان رضوی

نمایش "پلاک 147" به کارگردانی حدیثه راد از آذربایجان غربی

نمایش "تالار" به کارگردانی مریم رضازاده از البرز

نمایش "روزی که بهشتی شدم" به کارگردانی مریم ثروتی از اردبیل

نمایش "به خاطر مروارید" به کارگردانی حبیب الله ناصری و باقر رمضان زاده از هرمزگان

نمایش "اخلاق صاحبدلان" به کارگردانی علی صبوری از قم

چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر مردمی بچه‌های مسجد به همت موسسه فرهنگی هنری سپهر سوره هنر، حوزه هنری استان قزوین و ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد سراسر کشور اواخر آبان ماه امسال در شهر قزوین برگزار می‌شود.