به گزارش هنرآنلاین، پس از هشت دوره برگزاری موفقیت آمیز نهمین دوره جشنواره تئاتر ثمر از ۹لغایت ۱۹ اسفند ماه در عمارت نوفل لوشاتو به دبیری دکتر رضا دادویی برگزار می‌شود.

این جشنواره توسط موسسه پردیس جوان ثمر با مجوز رسمی از مرکز هنرهای نمایشی در بخش خصوصی برگزار می‌شود.

این دوره از جشنواره در پنج بخش؛ مسابقه تئاتر صحنه، مسابقه نمایشنامه‌نویسی، مسابقه تئاتر محیطی (اجرا در محیط تعریف شده توسط گروه)، مسابقه عکاسی، پوستر و تیزر و بخش مهمان برگزار می‌شود.

در بخش مسابقه تئاتر صحنه که به صورت رقابتی برگزار می‌شود و در تمامی بخش‌های هنری به برگزیدگان لوح و تندیس ثمر و جوایز  نقدی اهدا می‌شود و مهلت ثبت‌نام و بارگذاری اطلاعات مورد نیاز در این بخش تا ۲۰ آبان ۱۳۹۸ است.

در بخش نمایشنامه‌نویسی که موضوع آزاد است و به صورت رقابتی است به برگزیده لوح، تندیس و جایزه نقدی اهدا می‌شود و مهلت بارگذاری نمایشنامه‌های بخش نمایشنامه‌نویسی نیز تا ۱۰ آذرماه ۱۳۹۸ است.

در بخش مسابقه تئاتر محیطی که به پیشنهاد مدیر کل هنرهای نمایشی برای اولین بار در این جشنواره اضافه شده و به صورت رقابتی برگزار خواهد شد بدین شکل است که نمایش بر اساس محیط تعریف شده توسط گروه نوشته و در همان محل اجرا، داوری خواهد شد و در سه بخش آن به برگزیدگان لوح، تندیس ثمر و جوایز  نقدی اهدا می‌شود و مهلت ثبت نام و بارگذاری اطلاعات مورد نیاز در این بخش تا ۲۰ آبان ۱۳۹۸ است.

در بخش عکاسی، پوستر و تیزر دبیرخانه نهمین جشنواره دانشجویی و مردمی تئاتر ثمر  در راستای جذب و حمایت از عکاسان تئاتر و طراحان گرافیک و کنش گران عرصه تبلیغات تئاتر دانشجویی برگزار خواهد کرد و به صورت رقابتی بوده و به برگزیدگان جوایز نقدی اهدا خواهد شد که فراخوان این بخش از مسابقه متعاقبا اعلام خواهد شد. 

بخش مهمان رقابتی نبوده و به انتخاب دبیرخانه از بین متقاضیان خواهد بود. مهلت ثبت‌نام و بارگذاری اطلاعات مورد نیاز در این بخش تا ۲۰ آبان ماه ۱۳۹۸ است.

متن کامل فراخوان  به صورت PDF در وبسایت www.samarfestival.com قابل دریافت است.