به گزارش هنرآنلاین، نمایش "جمعه‌کُشی" به نویسندگی و کارگردانی اسماعیل خلج، شامگاه یک‌شنبه ۷ مهر ۱۳۹۸، با حضور صدرالدین زاهد، هوشنگ توکلی و دیگر هنرمندان و مخاطبان، در تماشاخانه سنگلج به روی صحنه رفت.

جمعه‌کُشی" که مجری طرح آن مجید گیاه‌چی است با بازی اسماعیل خلج، علی فتحعلی، مسعود رحیم‌پور، علی خازنی، افشین زارعی، محمدرضا خسرویان و محمود حسینی، شامگاه یک‌شنبه ۷ مهر، با حضور هوشنگ توکلی، صدرالدین زاهد و استقبال قابل‌توجه هنرمندان و مخاطبان، در تماشاخانه سنگلج به روی صحنه رفت.

از هنرمندان و چهره‌های حاضر در افتتاحیه می‌توان به هادی مرزبان، سیاوش طهمورث، احسان شریعتی، شهرام گیل‌آبادی، رمضانعلی رویایی، بهروز بقایی، داوود فتحعلی‌بیگی، داوود کیانیان، سهیلا نجم، مصطفی مختاباد، عطاالله کوپال، حمیدرضا افشار، حمید امجد، طلایه رویایی، محمدامیر یاراحمدی، محمدحسین ناصربخت، مریم شفیعی، سوسن اصلانی، همایون علی‌آبادی، عباس جهانگیریان، محمد آقازاده، محسن خیمه‌دوز، روح‌الله جعفری، کاظم بلوچی، محسن حسینی، آرش دادگر، عظیم موسوی، کوروش سلیمانی، علی عابدی، سیروس اسنقی، جمشید حقیقت‌شناس، مهناز پسیخانی، مسعود آب‌پرور، امیرشهاب رضویان، امیر پوریا، محمود گبرلو، شهرام خرازی‌ها، مجید فروغی، وحید فخر موسوی، دکتر علیرضا دباغ، علی لدنی، امید طاهری، محمدحسن خدایی، علی جعفری فوتمی، احسان مهتدی، محسن حسن‌زاده، میلاد اکبرنژاد، اصغر نوری، بهزاد صدیقی، حبیب‌الله دانش، حمید کاکاسلطانی، امیر مهاجر، علی تدین صدوقی، ندا ثابتی، احمدرضا اسعدی، هوشنگ قوانلو، سیاوش جامع، محبت دارآفرین، احسان حاجی‌پور، مازیار آرام، علی صادقی‌خواه و ... اشاره کرد.

این نمایش تا ۳۰ مهر، همه‌روزه (به جز شنبه‌ها)، در ساعت ۱۹:۳۰، در تماشاخانه سنگلج به روی صحنه می‌رود.

 

"جویستیک" در حافظ به صحنه می‌رود

حسین صفریان بحری کارگردان تئاتر با نمایش "جویستیک" به نویسندگی علی صفری به تالار حافظ می‌رود.

این نمایش به تهیه‌کنندگی حسین دارابی  و عرفان محیطیان روایتی از انسان امروز با رویکردی به آینده و نگاهی آوانگارد به رفتار‌های رقت‌انگیز انسان فناپذیر است که در گذر زمان خود را با دست خویش به هلاکت می‌رساند.

دست‌های آلوده، خاندان چن چی، غیبگویی، اتهام به خود، بعد از تو، صلیب سرخ، ناتان و تبیلت آز جمله آثار نمایشی هستند که صفریان در مقام کارگردانی در جشنواره‌های مختلف داخلی و خارجی به روی صحنه برده است.

به گفته وی اجرای نقش بازیگران در این اثر براساس متدی جدید که از تجربه کار‌های قبلی وی در سینما و تئاترست الهام گرفته است.

نمایش جویستیک از ۱۷ الی ۲۲ آبان ماه سال جاری در دو سانس ۱۷ و ۱۸:۳۰ در تالارحافظ به روی صحنه می‌رود.

 

روایت داستان چهار سرباز شهید در تماشاخانه سپند

نمایش "از بان تا تان" دومین تجربه کارگردانی اشکان درویشی از روز شنبه ۱۳ مهرماه ساعت ۲۰:۴۵ اجراهای خود را در تماشاخانه سپند آغاز می‌کند.

در این نمایش داستان چهار سرباز شهید که هر کدام نماد شهدای غواص، مرزبان، مدافع حرم و اتوبوس نیروهای ررزمنده هستند روایت می‌شود و شاهد دلتنگی مادران این شهدا هم خواهیم بود. در واقع، نمایش از "بان تا تان" برشی از برزخ چند نسل از جوانانی است که هر یک به گونه‌ای برای ایران جان‌فشانی و از خودگذشتگی کرده‌اند اما هنوز در برزخ منتظر عبور هستند و این معطلی به علت ناتمام ماندن سرنوشت بعضی از شهدا و چشم انتظاری مادران و خانواده‌های شهداست. این اثر نمایشی ترکیبی از ژانرهای کمدی، حماسی و ملودرام است که تلاش می‌شود داستانی در بستر شاد و در عین حال اشک‌آور روایت شود.

شایان ذکر است مالک معنوی و مجری طرح این اثر نمایشی موسسه خیریه "فرشته‌های بهشتی" با مدیریت مهشید خسروی است. این اجرا به پدران و مادران شهدای عزیز ایران تقدیم می‌شود و این موسسه خیزیه در کنار تولید این اجرا تلاش دارد تا با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی و پیشگیری از ترک تحصیل کودکان آسیب دیده، وسایل و لوازم تحصیل حداقلی‌ای را هم برای گروهی هر چند کوچک از کودکان تهیه کند و خیرین عزیز می‌توانند کمک‌های خود را در کنار اجرا تقدیم کنند.

زنگ افتتاح نمایش "از بان تا تان" به دستان پربرکت یکی از مادران شهدا و دو هنرمند مطرح تئاتر و سینما زده خواهد شد که به زودی اسامی آنان اعلام خواهد شد.

در نمایش "از بان تا تان" هنرمندانی چون مهیار حسن، مهرداد احمدی، محمود موسوی، امید ماهر، نرگس صفدریان، مریم‌گلی، بابک نوری و هنرمندی نوجوان و مستعد به نام ساغر کیان‌راستی به ایفای نقش می پردازند و در اقدامی نوآورانه موسیقی این اثر نمایشی توسط آرش هامون، جوانی مستعد و توانمند در موسیقی اصیل سنتی ایرانی اجرا خواهد شد. تهیه‌کننده، نویسنده و کارگردان نمایش "از بان تا تان" اشکان درویشی و مشاور رسانه‌ای هم سید حسین رسولی است.