به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی‌مؤسسه فرهنگی هنری افرامانا، در نخستین دوره ‌کارگاه‌های تخصصی و آموزشی این مؤسسه که در هفته آخر مهر در  دو رشته داستان‌نویسی و نمایشنامه‌نویسی برگزار می‌شود، امیرحسن چهلتن و بهزاد صدیقی دو عنوان کارگاه تخصصی آموزشی اصول داستان‌نویسی و نوشتن برای صحنه را تدریس می‌کنند.

امیرحسن چهلتن در این کارگاه علاوه بر آموزش اصول داستان‌نویسی به صورت عملی تجربیات نویسندگی را از نقطه آغاز تا پایان آموزش می‌دهد و همچنین از چگونه نوشتن داستان‌های خود نیز صحبت خواهد کرد.

از چهلتن تاکنون داستان‌های دخیل بر پنجره فولاد، روضه قاسم، چیزی به فردا نمانده است، عشق و بانوی ناتمام، تهران؛ شهر بی‌آسمان، ساعت پنج برای مردن دیر است، چند واقعیت باورنکردنی، سپیده دم ایرانی، صیغه، مهرگیاه، تالار آیینه، تهران؛خیابان انقلاب، آمریکایی‌کشی در تهران در ایران و خارج از کشور به زبان‌های فارسی، انگلیسی، آلمانی، عربی، فرانسوی، ایتالیایی، سوئدی، ارمنی، ترکیف چینی و کردی توسط ناشران حرفه‌ای منتشر شده است و علاوه بر آن چند کتاب ادبی دیگر هم چون ما نیز مردمی‌ هستیم، آداب دویدن بر طناب باریک، کات! منطقه ممنوعه، محمود دولت آبادی: جهان آغاز می‌شود، تهران؛ شهر آخرالزمانی، محمود دولت آبادی را به زیور طبع آراسته است. چهلتن هم پیش از این نیز کارگاه‌های داستان‌نویسی را در مؤسسات فرهنگی دیگر برگزار کرده است.

از بهزاد صدیقی نمایشنامه‌های بیماری هاری، مارش پیروزی، تلفن بی موقع، تلفن آن سوی خط، آتمن و بیش از سی صد نقد و مقاله پژوهشی تئاتر و سینما منتشر شده و خود نیز نمایش‌های آرسن، خانه دوست کجاست، مضرات دخانیات، سوسمارالدوله، فقط مردان آزاد، بیماری هاری، ابراهیم پسر ایمان، داستان یک خر و پرفورمنس پرنده و نی لبک (کارگردانی مشترک با علی محمدرحیمی) اجرا کرده و همچنین دراماتورژی چند تئاتر حرفه‌ای را انجام داده است. این نویسنده و مدرس تئاتر علاوه بر نمایشنامه‌نویسی، دبیری چندین جشنواره تئاتر و نمایشنامه‌نویسی را برعهده داشته و تجربه مدیریت فرهنگی را در کارنامه کاری خود به همراه دارد.  

علاقه‌مندان برای شرکت و ثبت‌نام در این دو کارگاه‌های داستان‌نویسی و نمایشنامه‌نویسی می‌‌توانند با شماره تلفن‌های ۰۹۳۵۶۶۰۰۰۹۷  و ۸۸۱۹۶۷۰۸ تماس بگیرند.