به گزارش هنرآنلاین، تئاتر مستقل تهران که این روزها رپرتوار "عصر تجربه" را برگزار می‌کند، قصد دارد در راستای ارتقای نقد تئاتر، نخستین جلسه نقد و بررسی آثار این رپرتوار را برگزار کند.

نقد نمایش مستند "به زبان خواب" ساعت 20:30 روز دوشنبه، پس از پایان نمایش در کافه بام مستقل برگزار شود.

سیدحسین رسولی و احسان زیورعالم با مدیریت پنل توسط امید طاهری به نقد و بررسی آخرین ساخته سما موسوی و جریان تئاتر مستند می‌پردازند.

حضور در این جلسه برای عموم آزاد است.

برنامه نقد و بررسی آثار "عصر تجربه" در طی برگزاری این رپرتوار به صورت مستمر برگزار می‌شود.

 

پخش ویژه برنامه‌های بازگشایی مدارس در رادیو نمایش آغاز شد

رادیو نمایش همزمان با فرا رسیدن ماه مهر و بازگشایی مدارس، ویژه برنامه‌هایی را به این مناسبت به روی آنتن می‌برد.

این برنامه‌ها، شامل برنامه‌های تولیدی "صبح زیبا"، "زورق خیال" و برنامه‌های  زنده "گیومه" و"زنگ اول" و نیزسریال‌های "بوی ماه مهر" و "در جستجوی پسرک"  هستند که به صورت ویژه به بازگشایی مدارس می‌پردازند.

براساس این خبر، برنامه "صبح زیبا" به نویسندگی مجید حیدری و تهیه‌کنندگی فرشاد آذرنیا در هفته اول مهر در قالبی نمایشی به باز شدن مدارس می‌پردازد. این برنامه هر روز ساعت 6:30 صبح از رادیو نمایش پخش می‌شود.

برنامه "زورق خیال" به تهیه‌کنندگی فرشاد آذرنیا، ساعت 6:15 هر روز  قصه مدیر مدرسه جلال آل احمد را با اجرای نمایشی ایوب آقاخانی در قالب کتاب گویا به روی آنتن می‌برد.

رادیو نمایش در برنامه زنده رادیویی گیومه نیز این هفته به صورت اختصاصی به موضوع هنر در مدارس می‌پردازد که در آن میهمانانی از آموزش و پرورش در این‌باره گفت‌وگو خواهند کرد. گیومه به تهیه‌کنندگی آزاده شاهرخ مهر ساعت 9 تا 10:30 به صورت زنده از رادیو نمایش پخش می‌شود.

برنامه زنده "زنگ اول" به نویسندگی حامد کریمی و تهیه‌کنندگی رویا ولی زاده نیز از امروز تا پنج شنبه ساعت 7:15 به صورت روانشناختی– نمایشی به موضوعات کلاس اولی‌ها، مشکل بیدارشدن صبح، نظم و بی‌نظمی‌ها در طول سال تحصیلی، اقتصاد مدرسه، احترام به معلمین و اولیای مدرسه و ارزش یادگیری می‌پردازد.

همچنین رادیو نمایش دو سریال جدید رادیویی "بوی ماه مهر" و  "در جستجوی پسرک" را به همین مناسبت به روی آنتن می‌برد.

"بوی ماه مهر" به نویسندگی ویدا دانشمند، کارگردانی بهرام ابراهیمی و تهیه‌کنندگی فرشاد آذرنیا هر روز ساعت 8:45 از رادیو نمایش پخش می‌شود. در خلاصه داستان این نمایش آمده: به دلیل جابه‌جایی خانه‌شان بهرنگ مدرسه‌اش عوض می‌شود و همین موضوع باعث می‌شود در مدرسه کارهای عجیب و غریب انجام دهد...

نمایش "در جستجوی پسرک" نیز به نویسندگی داریوش روحی، کارگردانی مجید حمزه و تهیه‌کنندگی ژاله محمدعلی هر روز ساعت 3 بامداد از رادیو نمایش پخش می‌شود و داستان آن  درباره پسرک دستفروشی است که با ثروتی که توسط  پیرمرد متمولی به او به ارث می‌رسد به مدرسه می‌رود. این دو نمایش به هنرمندی بازیگران اداره کل هنرهای نمایشی رادیو به تازگی در رادیو نمایش تولید شده است.