به گزارش هنرآنلاین، محمد شاکری؛ بازیگر خردسال نمایش‌های "الیورتوییست" و " بینوایان" به نمایش "مری پاپینز" پیوست. او قرار است نقش یکی از فرزندان خانواده بنکس به نام مایکل را در این نمایش موزیکال، عهده‌دار شود.

محمد شاکری که سابقه بازی در نمایش "الیورتوییست" و "بینوایان" را  در کارنامه حرفه‌ای خود ثبت کرده به عنوان پسر خانواده "بنکس"، خالق ماجراهای عجیب و اسرارآمیز نمایش "مری پاپینز" می‌شود.

این موزیکال که قرار است با حضور گروهی از هنرمندان شناخته شده، آبان ماه امسال در تالار وحدت اجرا شود، سومین اثری است که محمد شاکری در ژانر موزیکال تجربه می‌کند. او بازیگری را در کودکی آغاز کرد و در نمایش موزیکال "الیورتوییست" نقش "داجر ناقلا" و در نمایش " بینوایان"، نقش "گاوروش" خوش درخشید.

محمد شاکری بازی در چند فیلم سینمایی همچون آستیگمات و پاستوریانی که برای بازی در این فیلم، جایزه دوم بازیگری را از سی و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان کسب کرد را در کارنامه حرفه‌ای خود دارد.

عسل شاکری هنرمند خردسال دیگری است که نام "جین" فرزند خانواده "بنکس" در نمایش "مری پاپینز" را بر پیشانی دارد. عسل شاکری بازیگری را از سن شش سالگی آغاز کرده است. دختر کوچک خانواده بنکس در نمایش موزیکال "مری پاپینز" تا کنون همراه با کارگردانان مختلفی به انجام کار هنری پرداخته است. بینندگان شبکه "پویا" او را به عنوان مجری- بازیگر یکی از برنامه های این شبکه می‌شناسند.

عسل شاکری تا امروز در سی فیلم کوتاه به ایفای نقش پرداخته است. در میان فعالیت‌های هنری او نام نمایش‌هایی همچون "چتر سفید" (در هر دو اجرا) و فیلم‌هایی همچون "توارد" و "بهتر از نیل آرمسترانگ" مشاهده می‌شود. برخی از فیلم‌هایی که با حضور دختر کوچک خانواده "بنکس" ساخته شده موفق به کسب جوایز جهانی شده‌اند.

این نمایش اقتباسی آزاد از مجموعه داستان‌های مری پاپینز- نوشته پاملا تراورس و با ترجمه احمد کولیوندی- و همچنین ترانه‌سرایی و دراماتورژی محمدرضا کوهستانی است، داستانی که نیم‌قرن پیش دستمایه ساخت فیلم موزیکال مری پاپینز- یکی از مشهورترین فیلم‌های موزیکال تاریخ سینما- شد و داستان دیدار پرستار کودکان مری پاپینز با خانواده آقای بنکس را روایت می‌کند؛ حضور مری پاپینز در خانه آقای بنکس، سرآغاز اتفاقات اسرارآمیزی می‌شود و همه چیز را دستخوش تغییر می‌سازد.

موزیکال مری پاپینز آبان ماه سالجاری به کارگردانی احمد سلیمانی در تالار وحدت به صحنه می‌رود.

 

بزرگداشت شهدای 17 شهریور در رادیو نمایش

رادیو نمایش با پخش نمایش جدید رادیویی  "مثلت "  یاد و خاطره شهدای 17 شهریور را گرامی می‌دارد.

شبکه رادیویی نمایش به مناسبت قیام ۱۷ شهریور و شهادت جمعی از مردم به دست ماموران ستمشاهی پهلوی، نمایش رادیویی "مثلث " به کارگردانی  مهدی نمینی مقدم را به روی آنتن می‌برد.

این نمایش رادیویی را حمیدرضا پورعلی محمد نوشته است که به ماجرای شهادت سه نفر از شهدای قیام 17 شهریور می‌پردازد.

در " مثلث" سیما خوش چشم، فریده دریامج، نورالدین جوادیان، مونا صفی، حمید هدایتی، قربان نجفی، محمدپورحسن، کامیارمحبی و محمدآقامحمدی به ایفای نقش می‌پردازند.

این نمایش رادیویی به کارگردانی مهدی نمینی مقدم، تهیه‌کنندگی محمدمهاجر، صدابرداری فرزاد شریفی و افکتوری محمدرضا قبادی فر روز یک‌شنبه هفدهم شهریور ماه ساعت 13:30 از رادیو نمایش پخش می‌شود.