به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی رادیو، ساجد قدوسیان تهیه‌کننده برنامه رادیویی مجلس شبیه ضمن اعلام این مطلب گفت: متن این برنامه را براساس پژوهش هنری که درباره تعزیه انجام داده‌ام، نوشته‌‌ام  و سابقه این پژوهش به پایان‌نامه دانشگاهی‌ام که درباره جایگاه تعزیه در عرصه هنرهای نمایشی است برمی‌گردد.

قدوسیان خاطرنشان کرد: در مجلس شبیه سعی کردیم تمام جزییات هنری تعزیه مثل چگونگی  پیدایش و شکل‌گیری تعزیه، چگونگی کاربرد و کارکرد موسیقی تعزیه به صورت مجزا، معرفی مجالس غریب، ظرفیت‌های نمایشی تعزیه در دوره‌های مختلف، بررسی اصطلاحات مورد استفاده در تعزیه و تفاوت تعزیه با تراژدی‌های یونان، تعریف تعزیه و ارکان اصلی آن، ساختار و ساختمان تعزیه،  اشخاص بازی در تعزیه و بسیاری مسائل دیگر پیرامون تعزیه را پوشش دهیم.

قدوسیان ادامه داد: به دلیل آن که اجرای تعزیه در نقاط مختلف ایران متولی مشخصی ندارد، حاشیه آن از اصل ماجرا پررنگ‌تر شده است تا جایی که مخاطب درک درستی از آن ندارد و به همین دلیل در مجلس شبیه رادیو نمایش سعی کردیم تا آن را مورد بررسی دقیق قرار دهیم.

تهیه‌کننده و سردبیر مجلس شبیه در پایان گفت: در این برنامه تعزیه‌های یکی از  گروه‌های تعزیه تهران، به شیوه‌ای جدید  تنظیم رادیویی و کارگردانی شده که برای عاشقان امام حسین "ع" پخش خواهد شد.

گفتنی است برنامه رادیویی "مجلس شبیه" به تهیه کنندگی، پژوهشگری، نویسندگی و سردبیری ساجد قدوسیان، اجرای ایوب آقاخانی، کارشناسی دکتر محمد حسین ناصربخت، روایت فاطمه آل عباس و صدابرداری مجید آینه  هر شب ساعت 21:00 از رادیو نمایش پخش می‌شود.