به گزارش هنرآنلاین، اجرای تعزیه گروه کانون کهربای تعزیه از دوشنبه ۱۱ شهریور هر روز ساعت ۱۷:۳۰ به همت مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهردارى تهران و با همکاری خانه هنرمندان ایران در فضای باز خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

شهادت شاهچراغ، پیرزن زائر و متوکل عباسی، شهادت هانی ابن عروه، شهادت مسلم ابن عقیل، شهادت طفلان مسلم، شهادت حر ریاحی، شهادت علی اکبر، شهادت حضرت عباس، شهادت امام حسین و.. اسامی مجالس تعزیه در فضای باز خانه هنرمندان ایران است. سرپرستی این مجالس بر عهده مجید خسروآبادی است. از دیگر اعضای این گروه می‌توان به مهدی بخشی، کاظم جده‌خواه، رضا صالحی، مهدی صیادی، سیدعلی سلطانیان، جواد پاکنژاد و احمد مقدسی اشاره کرد.

مجالس تعزیه هر روز از ساعت ۱۷:۳۰ تا ۱۹:۳۰ به مدت ۹ شب میزبان عزاداران حضرت اباعبدالله حسین است.

 

 اجرای چهار نمایش به مناسبت ماه محرم در فرهنگسرای بهمن

رپرتوار نمایشی "تأمل" با اجرای چهار اثر نمایشی از ساعت 17 تا 20 شنبه 16 شهریور به مناسبت ماه محرم، در سالن مبارک فرهنگ سرای بهمن به روی صحنه می‌رود.

این چهار اثر نمایشی بامحوریت آثار کودک و نوجوان، ارزشی و مذهبی و با رویکرد ایجاد "تأمل" در امور مرتبط با ماه محرم و اندیشه در باب موضوعات اخلاقی، انسانی و اسلامی به سرپرستی علی بیگدلی مسئول امور هنرهای نمایشی این فرهنگسرا اجرا می شود که عناوین آن به این شرح  است:

1-     "گربه دم بریده" (با محوریت کودک و نوجوان) به کارگردانی؛ مرجان جلالیان و نقش آفرینی؛ مبینا ویدادی، باران خلیلی، هلنا حیدری، علی فریدونی، آیناز قهرمانی، حنانه ذوالفقاری، محمد صفایی زاده، زهرا ذوالفقاری، ستایش جوکار، محمدطه الماسی، النا غیوری، مهدیار حیدری، سما زنگنه، ثمین زنگنه و آرمینا الله یار.

2-     "نیمروز ابدی" اثری محیطی- اجرایی (بامحوریت اتصال غدیر و عاشورا)، به کارگردانی؛ سعید بکایی و با نقش آفرینی؛ ماهان خوشایی، محمدحسین حسینیان، دانیال چناری و اتابک حمدانی.

3-     "ریل های متقاطع" مونولوگی به کارگردانی؛ سعید بکایی و دستیاری؛ زهرا مرادی و بازیگری؛ نرگس عالمی پور و پروا محمودی.

4-     اپیلوگ گویی ای با عنوان "مقتل خوانی" باحضور؛ حنانه زارع، سارا اسلامی، یاسمن احسانی زاده، آتنا مقیمی واحد و یگانه گیاهی و با هدایت؛ سعید بکایی.

گفتنی است، به زودی فراخوانی باهدف تولید آثار جدید نمایشی از سوی مرکز هنرهای نمایشی این فرهنگسرا منتشر خواهد شد.

علاقه‌مندان برای تماشای رایگان این نمایش‌نامه‌ها می‌توانند به سالن مبارک فرهنگ سرای بهمن به نشانی، میدان راه آهن، میدان بهمن، خیابان شهید وفایی مراجعه و یا برای اطلاعات بیشتر در ساعات اداری با شماره تلفن 55051386 تماس بگیرند.