به گزارش هنرآنلاین به نقل از دبیرخانه بیست‌ودومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر، با توجه به اتمام زمان ارسال فیلم و ویدئوی نمایش‌ها جهت شرکت در مرحله بازخوانیِ بخش‌های مسابقه نمایش‌های کوتاه و نمایش‌های محیطی و میدانی، مرحله بازبینی آثار آغاز شده است و دبیرخانه این دوره جشنواره از پذیرش آثار ارسالی بعد از زمان مقرر (۲ شهریور ماه ۱۳۹۸) معذور است.

بنابراین، اعلام می‌دارد با توجه به آماده نبودن ۲ اثر از آثار مرحله بازخوانی در بخش مسابقه صحنه و اعلام گروه‌های منصرف شده، ۲ نمایشِ "۶۶ کد دیوانه‌ها" به نویسندگی و کارگردانی خسرو امیری از استان کرمانشاه و "رمان سمپاشى" به نویسندگی رضا گشتاسب و  بازنویسى، دراماتورژى و کارگردانی جواد صداقت و الهام ابنى از استان بوشهر با توجه به امتیازبندی هیئت انتخاب متون، به مرحله بازبینی اضافه و معرفی شده‌اند.

لازم به ذکر است طبق زمان‌بندی اعلام شده دبیرخانه جشنواره، بازبینی آثار بخش مسابقه صحنه از تاریخ ۱۵ شهریور به صورت حضوری در استان‌ها و تهران آغاز خواهد شد.

بیست‌ودومین جشنواره ملی فتح خرمشهر در بخش‌های مسابقه نمایش‌های صحنه، مسابقه نمایش‌های کوتاه، مسابقه نمایشنامه‌نویسی و نمایش‌های محیطی و میدانی، آبان ماه سال جاری در منطقه آزاد اروند به دبیری حمیدرضا آذرنگ برگزار خواهد شد.