به گزارش هنرآنلاین، سعید پورصمیمی بازیگر مطرح و با سابقه تئاتر ایران پس از ۱۷ سال با ایفای نقش در نمایش "آواز قو" به کارگردانی پریزاد سیف، به صحنه تئاتر بازمی‌گردد.

سعید پورصمیمی از بازیگران مطرح و تأثیرگذار تئاتر ایران است که در گروه تئاتر "پاسارگاد" فعالیت تأثیرگذاری را به همراه هنرمندانی چون پرویز پورحسینی، زنده‌یاد جمشید مشایخی، زنده‌یاد پرویز فنی‌زاده و زنده‌یاد حمید سمندریان در عرصه تئاتر ایران داشته است.

پورصمیمی که در زمینه نمایشنامه‌نویسی و کارگردانی تئاتر هم فعال بوده و آثاری چون "داستان ضحاک" را به صحنه برده است، در نمایش‌های "آندورا" و "دایره گچی قفقازی" زنده‌یاد حمید سمندریان، "ریچارد سوم" و "هنر" زنده‌یاد داود رشیدی، "پژوهشی ژرف و سترگ" آربی آوانسیان و همچنین آثار دیگری چون "استثناء و قاعده"، "خسیس" و "بازرس" به ایفای نقش پرداخته است.

وی طی یک سال اخیر در ۲ نمایشنامه‌خوانی "داستان ضحاک" و "آواز قو" به کارگردانی پریزاد سیف حضور داشته است.

پورصمیمی قرار است بعد از ۱۷ سال دوری از صحنه تئاتر با اجرای نمایش "آواز قو" به کارگردانی پریزاد سیف در سالن ناظرزاده کرمانی تماشاخانه ایرانشهر، بار دیگر روی صحنه تئاتر به نقش‌آفرینی بپردازد.

نمایش "آواز قو" که نورالدین حیدری ماهر مجری طرح آن است، از ۱۰ شهریور اجرای عمومی خود را آغاز می‌کند.

پیش‌فروش بلیت نمایش "آواز قو" از روز یکشنبه ۲۷ مرداد در سایت تیوال آغاز می‌شود.

اطلاعات دیگر این اثر نمایشی به زودی اعلام می‌شود.

 

اجرای "جشن" در خانه نمایش مهرگان

نمایش "جشن" با کارگردانی و ترجمه نیما آقاخانی و تهیه‌کنندگی علی لطفی پور و با بازی ریحانه رضی، جوادفراهانی و نیما آقاخانی هر شب ساعت ۲۰:۱۵ در خانه نمایش مهرگان به روی صحنه می‌رود.

از عوامل این کار می‌توان به کوروش شاهونه: مشاور پروژه، ارسلان گل محمدی: مدیر روابط عمومی و مشاور رسانه، امید نجومی: طراح صحنه و لباس، محمد شایگان: طراح گرافیست، هادی شاپوری: انتخاب موسیقی، محمد شهیدی: موشن گرافیک، دانیال نیک: ویدیوگرافیک، موناجعفری: طراح گریم، امیر شکری: مجری گریم، نسیم یاقوتی: طراح ماسک، سحر صارمی: دستیار کارگردان، مجتبی یوسفی و هما جلیلی: عکاس، نوشین نوروزی: مدیر صحنه و محمدحسین تاجیک: اپراتور نور و صدا اشاره کرد.

در خلاصه این نمایش آمده:چرا ما هرجا می‌ریم هیچ خبری از جشن نیست.

علاقه‌مندان برای تهیه بلیت می‌توانند به سایت تیوال یا به صورت حضوری به گیشه خانه نمایش مهرگان به آدرس خیابان خارک، بن بست اول مراجعه کنند.