به گزارش هنرآنلاین به نقل از واحد ارتباطات، آموزش و پژوهش مجموعه تئاتر شهر، از نیمه فروردین 1398 با سازماندهی ساختار اجرایی مجموعه تئاترشهر تمامی گروه‌ها و هنرمندان متقاضی برای اجرا در سالن‌های این مجموعه، پس از کامل کردن فرم پیشنهاده (پروپوزال) خود و تحویل آن، در کمتر از دو هفته از نتیجه درخواست خویش اطلاع پیدا می‌کنند.

عباس اقسامی مسئول واحد ارزیابی هنری تئاتر شهر در این زمینه ضمن اشاره به فرآیند دشوار خوانش و بررسی تعداد کثیر درخواست‌ها گفت: بنده از ابتدای سالجاری در تئاتر شهر مستقر شده‌ام و  بر مبنای برنامه‌ریزی‌های انجام شده پس از بررسی اولیه فرم پیشنهاده هنرمندان و تایید مدیریت، از ایشان متن اثر خواسته می‌شود. این متون توسط گروهی کارشناس- مشاور که بالغ بر 10 نفر متخصص هنرهای نمایشی هستند، مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد و پس از تایید نهایی به اطلاعِ مدیر مجموعه و متقاضیان می‌رسد؛ براین‌اساس از ابتدای سال جاری، 76 متن نمایشی مشتمل بر 55 اثر ایرانی و 21 نمایشنامه خارجی ارایه و بررسی شده است و  علاوه  بر آن 54 اجرای نمایشی دیگر نیز به صورت کامل مورد بازبینی قرار گرفته است.

این فارغ‌التحصیل کارگردانی تئاتر، ضمن ردِ هرگونه به کار بستن ِ سلیقه شخصی در انتخاب آثار افزود: کارِ بنده اعلام نتیجه نهایی بررسی کارشناس- مشاوران به گروه‌هاست و هیچ دراماتورژی یا فرآیندی شبیه به آن توسط بنده انجام نمی‌شود و در هر زمینه تصمیم نهایی با مدیر مجموعه تئاترشهر است.

اقسامی در پایان گفت: می‌دانیم با توجه محدودیت فضاهای اجرایی نمی ‌وانیم به تمامی کارهای شایسته و ارزشمند بله بگوییم اما نهایت دقت خود را به خرج می‌دهیم تا براساس پتانسیل موجود تئاتر کشور و گروه‌های متقاضی، بهترین‌ها را بر مبنای توجه به وجوه هنری، ملی، جذاب بودن در عین سلبریتی محور نبودن و همچنین تاکید بر حضور تجربیاتی از تمامی نسل‌های کارکشته و دانشجویان مستعد تئاتر ایران و همچنین هنرمندان خلاق غیر تهرانی انتخاب کرده و رد این نگاه را می‌توان در آثار روی صحنه رفته در این چندماه نیز شاهد بود. 

برای کسب آخرین اطلاعات و اخبار تئاتر شهر به سایت این مجموعه به آدرس www.teatreshahr.com و کانال تلگرام Tehran_city_theater@ مراجعه کنید.