به گزارش هنرآنلاین به نقل از واحد ارتباطات، آموزش و پژوهش مجموعه تئاترشهر،  سالن کارگاه نمایش مجموعه تئاتر شهر برای تولید رویدادهای پژوهشی و اجراهای نمایشی نیمه دوم سال 1398 خود فراخوانی را بر پایه قالب‌های متنوع ارائه اثر و همچنین الویت‌بندی‌های موضوعی خود منتشر کرد.

در این فراخوان ضمن تاکید بر رویکردهای آموزشی و پژوهشی در حوزه تئاتر و همچنین ایجادِ  فضای دانش محور و خلاق در روند تعامل مخاطبان و آثار نمایشی و همچنین ساماندهی درخواست گروه‌ها، هنرمندان، اساتید و پژوهشگران تئاتر برای اجرا در سالن کارگاه نمایش این مجموعه، از تمامی علاقه‌مندان دعوت شده است تا با توجه به قالب‌های معرفی شده و همچنین محورهای پیشنهادی ذکر شده، درخواست تشریحی– توصیفی خود را بر مبنای تکمیل فرم درخواست حداکثر تا تاریخ 25 مرداد 1398 به آدرس Tehran.citytheater@gmail.com  ارسال کنند.

قالب‌های ارائه ایده و آثار در این فراخوان به این شرح است:

جستار:  بر این اساس هنرمندان اجراهایی با بهره‌گیری از فرم خطابه– سخنرانی(Lecture Performance) و ابزارهای تکنولوژیک معطوف به آن همچون پاورپوینت، فیلم، صوت و اسلاید به صورت نمایشی و در بستری پژوهشی ارائه خواهند داد. در حقیقت مخاطب در این شکل علاوه بر روبرو شدن با یک اجرای صحنه‌ای اطلاعات تخصصی و کاربردی در حوزه موضوعی هر لکچر به دست می‌آورد.

گفتار مختصر: در این قالب رویدادهایی به صورت روزانه طراحی می‌شود و در دو بخش ظهر تا عصر و عصر تا شب با دعوت از صاحبنظران، بازیگران، نویسندگان و کارگردان داخلی و خارجی ( اسکایپ) برای بیان منظرهای خلاقانه و تجربیات هنری خود هریک در بازه زمانی 15 دقیقه با مخاطبان و علاقه‌مندان روبرو خواهند شد. این قالب ملهم از الگوی موفق و بین‌المللی Ted Talk است.

برگزاری کارگاه آموزشی: در این قالب هنرمندان و مدرسان شاخص در حوزه‌های موضوعی فراخوان امکانی به دست می‌آورند تا تجربیات، نظریات و روش‌های کاربردی خود را به صورت هدفمند و در قالب کارگاه‌های یک تا چند روزه در اختیار هنرجویان و علاقه‌مندان تئاتر قرار دهند. گفتنی است نظریات و روش‌های روزآمد در الویت قرار خواهند داشت.

اجرا: آخرین و مهمترین قالب ارائه اثر در این حوزه، اجرای یک اثر نمایشی حداکثر به مدت 14 شب (دو هفته) در سالن کارگاه نمایش است. اجراهای مذکور می‌بایست ایده محور بوده و با حداقل ابزار و ادوات صحنه‌ای عرضه شوند.

همچنین محورهای موضوعی فصل پاییز و زمستان این رویداد مشتمل بر "تئاتر مستند"، "اجرا و حضور"، "تئاتر و استارت آپ‌ها" و " تئاتر و ظرفیت‌های بینارشته‌ای" است که برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید به متن اصلی فراخوان مراجعه کنید.

شایان ذکر است تمامی علاقه‌مندان می‌توانند تا تاریخ 25 مرداد 1398 ضمن تکمیل فرم تقاضای حضور و ارسال آن در این فراخوان شرکت کنند و واحد ارتباطات، پژوهش و آموزش مجموعه پس از بررسی و امکان سنجی پیشنهادات ارایه شده،  نتایج قطعی آثار منتخب را حداکثر تا تاریخ  16 شهریور 1398 اعلام خواهد کرد.

برای کسب آخرین اطلاعات و اخبار تئاتر شهر به سایت این مجموعه به آدرس www.teatreshahr.com و کانال تلگرام Tehran_city_theater@ مراجعه کنید.

 

دانلود فایل