به گزارش هنرآنلاین، "مغازه خودکشی" عنوان جدیدترین اثر نمایشی سروش طاهری است که به نویسندگی باقر سروش و بر اساس رمانی به همین نام نوشته ژان تولی (ترجمه احسان کرم‌ویسی) و تهیه‌کنندگی سحر مختارزادگان، از ابتدای مرداد اجرای خود را در پردیس تئاتر شهرزاد آغاز می‌کند.

پیش از این انیمیشن، نسخه صوتی و کتاب "مغازه خودکشی" ژان تولی در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته بود اما اولین بار است این اثر به شکل نمایشی در ایران روی صحنه می‌رود.

مغازه خودکشی، زندگی خانواده‌ای افسرده را روایت می‌کند که در شهری خالی از امید، مغازه فروش ادوات خودکشی دارند. نمایشنامه به تم و خط اصلی رمان وفادار مانده که هجوی است تمام عیار درباره جدال مرگ و امید و البته همه اینها در قالب طنز روایت می‌شود.

باقر سروش در سال‌های اخیر اقتباس‌های موفقی مانند "رویای نیمه شب تابستان" و "سرحدات لیر" را در کارنامه خود داشته است.

مدیر تولید "مغازه خودکشی" عباس شاه‌محمدزاده و طراحان آن عبارتند از: سینا ییلاق‌بیگی (طراح صحنه)، مژگان عیوضی (طراح لباس)، عاطفه ابیضی (طراح چهره‌پردازی) و مهدی دوایی (طراح گرافیک).

"مغازه خودکشی" از ۱ تا ۳۱ مرداد امسال در پردیس تئاتر شهرزاد اجرا می‌شود.

 

رضا یزدانی در نمایش "عاشقانه‌های خیابان"

رضا یزدانی خواننده خوشنام و مطرح کشور، در نمایش "عاشقانه‌های خیابان" به کارگردانی شهرام گیل‌آبادی به عنوان بازیگر و خواننده به روی صحنه می‌آید. پیش‌تر نیز حضور الهام پاوه نژاد، سیما تیرانداز و ژاله صامتی برای بازی در این نمایش قطعی شده بود.

‎در خلاصه این نمایش که به‌صورت مشترک توسط محمد چرمشیر و بهمن عباسپور نوشته‌شده آمده است: "عاشقانه‌های خیابان" روایتی عاشقانه و خاص از زندگی پیچیده و دشوار زنان دست‌فروش در خیابان‌ها و مترو است.

‎شهرام گیل‌آبادی که کارگردانی آثار متعددی را در کارنامه دارد، چندی پیش‌نمایش "یک دقیقه و سیزده ثانیه" را که اثری درباره بحران کارتن‌خواب‌ها در ایران است را در تماشاخانه ایرانشهر به روی صحنه برده بود.

‎نمایش "عاشقانه‌های خیابان" مطابق با جدول زمان‌بندی‌شده تماشاخانه ایرانشهر از 27 خرداد در سالن استاد سمندریان اجرای عمومی خود را آغاز و پیش‌فروش آن نیز از روز جمعه 17خردادماه در سایت تیوال به آدرس www.tiwall.com  شروع خواهد شد.