به گزارش هنرآنلاین به نقل از واحد ارتباطات، آموزش و پژوهش مجموعه تئاترشهر، جلسه نمایشنامه‌خوانی "کتلینا" نوشته هنریک ایبسن و با ترجمه و کارگردانی یاسمن طالبی ساعت 18:30 روز یکشنبه 29 اردیبهشت ماه در تالارِ مشاهیر مجموعه تئاتر شهر میزبان تمامی علاقه‌مندان خواهد بود.

ایرج تدین، مهدی ذره، مهشید زبردست، محدثه سیفی، مریم صبوری، حسن عسگری، محمد مرادی فر و حسین میرهاشمی هنرمندانی هستند که در این جلسه نمایشنامه‌خوانی به عنوان نقش‌خوان حضور دارند.

"کتلینا" نخستین نمایشنامه هنریک ایبسن نمایشنامه‌نویس شهیر نروژی است و روایت اصلی آن برگرفته از کودتای لوسیوس سرگیوس کتلینا از اعضای مجلس سنای رم در قرن اول پیش از میلاد است که برای براندازی جمهوری و کاهش قدرت مجلس سنا دست به کودتایی نافرجام زد.

هنریک ایبسن از شاخص‌ترین درام‌نویسان سال‌های پایانی قرن نوزدهم میلادی است که سبک نمایشی او عمدتا بهرهگیری از وجوه سمبولیستی در بستری رئالیستی است. از این چهره کلیدی درام خوش ساخت تاکنون نمایشنامههای "ستونهای جامعه"، "هدا گابلر"، "خانه عروسک"، "پرگنت"، "اشباح"، "جان گابریل بورکمن"، "روسمرسهلم" و... به زبان فارسی ترجمه شده و بارها روی صحنه رفته است.

ورود برای تمامی علاقهمندان به این برنامه آزاد و رایگان است.

برای کسب آخرین اطلاعات و اخبار تئاتر شهر به سایت این مجموعه به آدرس www.teatreshahr.com  مراجعه کنید.