به گزارش هنرآنلاین، جشنواره تئاتر فرینج وینزور کانادا امسال از ۲۲ می در کانادا آغاز می‌شود و به مدت 5 روز میزبان بیش از ۷۰ اجرای داخلی و بین‌المللی است. این جشنواره که بزرگترین و معتبرترین جشنواره تئاتر کانادا است در این دوره علاوه بر اجراهایی از چند کشور دنیا، میزبان نمایشی از ایران می‌شود. تئاتر "حضور غیاب" به کارگردانی رضا بصیرزاده در بخش اصلی این جشنواره شرکت می‌کند.

نمایش "حضور غیاب" قصه دو عاشق را روایت می‌کند که بعد از مهاجرت یکی از آن‌ها به کشوری دیگر، تصمیم می‌گیرند رابطه خود را با بازسازی جاهای خالی همدیگر پر کنند.

مهاجرت، تنهایی انسان امروز و بحران هویت از موضوعاتی است که به گفته کارگردان نمایش در این اجرا مطرح  می‌شوند.

رضا بصیرزاده که دانشآموخته  تئاتر از دانشگاه سوره و آلبرتا کانادا است کارگردانی و طراحی آثاری چون "ویلی لومان"، "میز میز است"، "کلفت‌های ژان" و حضور در چند جشنواره تئاتر داخلی و بین‌المللی را در کارنامه دارد.

از دیگر عوامل این پروژه‌ میکس مدیا می‌توان به نویسنده عرفان غفوری صنعتی، طراح صحنه و مشاور رسانه‌ای باران بن یاسین، طراح حرکت سبا نازی انجیله و طراح صدا حسام زمانی اشاره کرد.  

"حضور غیاب" که در چهار اجرا در روزهای مختلف برگزاری جشنواره به روی صحنه می‌رود به زودی اجراهای داخلی و بین‌المللی خود را نیز آغاز خواهد کرد.

گفتنی است؛ جشنواره بین‌المللی تئاتر فرینج 2019  از 22 تا 26 می در شهر وینزور کانادا برگزار می‌شود.