به گزارش هنرآنلاین، لیندى رایت و همسرش بنیان‌ گذار  گروه تئاتر عروسکى و مرکز آموزشى "Little Angel Theatre" "لیتل انجل" در کشور انگلستان هستند که آثار مهم و تاثیرگذارى  براى کودکان و همچنین بزرگسالان اجرا کرده‌اند.

آیرین غریب‌پور دانش آموخته رشته گرافیک از دانشگاه هنر تهران که در زمینه طراحى گرافیک و تصویرگرى مشغول به فعالیت است ضمن بیان اهمیت این کتاب برای نمایشگران عروسکی در حوزه کودک و نوجوان اعلام کرد: کتاب عروسک هاى نمایشى شامل آموزش‌هاى ساده و کاربردى براى ساخت انواع مختلف عروسک‌هاى نمایشى است. از ویژگى مهم این کتاب استفاده از مواد در دسترس است که باعث می‌شود ساخت‌وساز عروسک بسیار راحت پیش برود و هر علاقه‌مندى به نمایش عروسکى بتواند از آن بهره ببرد.

این طراح و معلم هنری در خصوص فعالیت‌های خود در عرصه تئاتر کودک عنوان کرد : به واسطه پدرم بهروز غریب پور نویسنده و کارگردان تئاتر و تئاتر عروسکى وارد عرصه نمایش عروسکى شدم. حدود ٥ سال پیش که آموزش نمایش و نمایش عروسکى به کودکان را آغاز کردم متوجه کمبود منابع مناسب براى آموزش دادن این رشته جذاب به کودکان و نوجوانان شدم. پدرم سال‌ها قبل این کتاب را از جان رایت (همسر لیندى رایت) هدیه گرفته بود و به عنوان یک منبع مفید و کامل براى آموزش در اختیار من قرار داده بود. به کرات به این کتاب مراجعه کردم و در کلاس‌هایم از آن بهره بردم و تصمیم به ترجمه این کتاب ارزشمند گرفتم.

وی در آخر افزود : امیدوارم همانطور که این کتاب براى من راهنماى مفیدى بوده براى دیگر علاقه‌مندان به این رشته خلاقانه و شاد، مفید و قابل استفاده باشد.

گفتنی است، این کتاب در حال حاضر در سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در غرفه نشر افق در دسترس علاقه‌مندان به حوزه تئاتر عروسکی و آموزش کودکان است.