به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی، گروه هنری ویژه بانوان "پرنسا" به سرپرستی "هلیا عرفانیان" 24 اسفند ماه ساعت 14 نمایش "لیلی نام تمام دختران سرزمین من است" را در تالار حدت روی صحنه می‌برد.

هلیا عرفانیان از زمانی که فقط سه سال بیشتر نداشت آموزش را در کنار استاد هایده کیشی پور آغاز کرد و خیلی زود و در سنین نوجوانی توانست با نشان دادن علاقه و توانایی در کنار مربی خود آموزش به هنرجویان را تجربه کند. وی با قرارگرفتن در گروه "شیفتگان دل" هایده کیشی پور اجراهای مختلفی را در کارنامه کاری خود ایجاد کرد که از این اجراها می‌توان به کمدی الهی دانته، شهرزاد، بیان ایرانی، سیمرغ عطار، هفت سین و فستیوال جشنواره کاتاک درهند و کسب مقام اول گروه شیفتگان دل اشاره کرد.

هلیا از سال 1391بصورت مستقل و بعنوان مربی، آموزش هنرجویان در تمامی رده‌های سنی را آغاز کرد و در این راه ابتدا در مراکزی مانند مجموعه ورزشی شهید کشوری، باشگاه ورزشی انقلاب، مدارس و مهدکودک های متعدد فعالیتش را آغاز و سپس با تاسیس یک مرکز آموزش به راهش ادامه داد و در این راه از یادگیری و آموختن با حضور در ورکشاب های تخصصی غافل نماند و روزبه روز بر ارتقا کیفیت و تخصص کار خود افزود. شرکت در ورکشاپ‌های اساتید بنام کنسرواتوار ارمنستان، ورکشاب های استاد هلیا بنده و استاد منصوره علی مددی نمونه‌ای از فعالیت‌های او است.

در این راه عشق و علاقه فراوان او به کودکان سبب گردید که او تمرکزش را برروی آنان معطوف کرد.

هلیا عرفانیان در ابتدا گروهی را با نام خودش ایجاد کرد ولی از سال 1395 گروه هنری پرنسا را ایجاد کرد که تاکنون اجراهای متفاوتی را به معرض نمایش گذاشته است که می‌توان به حرکات نمایشی دخت میهن در سال 1395 در فرهنگسرای نیاوران، اجرای حرکات نمایشی در بنیادهای خیریه و مرکز هنری سوده اشاره کرد.

آخرین کار او "لیلی نام تمام دختران سرزمین من است" که 24 اسفند با 65 نفر روی صحنه تالار وحدت می‌رود، شامل 18 قطعه، که دربرگیرنده باله ایرانی، باله معاصر (CONTEMPORARY)، سماع، ایرانی سنتی، ایرانی قاجاری و حرکات نمایشی فولکلور ایرانی (شمالی، کردی و ترکی) است که اجرای همه این قطعات حرکتی نشان‌دهنده فرهنگ غنی همبستگی ایرانیان است.

یکی از اقدامات شایسته و بایسته هلیا عرفانیان بعنوان یک مربی جوان، هموار نمودن فضای لازم برای رشد و پرورش نیروهای جوان در کنار خود است، که در این زمینه تاکنون شاگردان زیادی را بعنوان مربی به مراکز آموزشی معرفی و برای آنان ایجاد اشتغال کرده که می‌توان به عزیزانی مانند نازنین زینب حیدری، سوگند طاهریان و مریم میرصالحی و....... اشاره کرد. 

بازیگران اجرای "لیلی نام تمام دختران سرزمین من است" عبارتند از: نازنین زینب حیدری، سوگند طاهریان، مریم میرصالحی، ارغوان بابایی، وحیده مقاری، مهرنوش صراف، طنین روحانی، فائزه پویا، سارا احمدی، آیدا شریف زاده، ملیکا قائدامینی، ندا روایی، نیلوفر لطفی، یاسمینا بختیارزاده، مرضیه ناصروند، دیانا منشی، ضحا اسماعیلی، راوک حسینی، ستاره صائبی، پارمیدا امین زاده، ترنم تبیانیان، مارال لباف، هورسا حسین خانی، آدرینا شهبازی، دیانا زمانی کیا، ویانا ارمندپیشه، پگاه محمدی، هلنا محمودنیا، دل آرام محمدی، دنیز خادمی، هانا انصاری، آدرینا محمودی یکتا، درسا صفی زاده، کتایون صفری، سونیا آقا نوری، پارمین حافظی زاده، رعنا فتحی، ملینا اشتری، یسنا فریدنی، هلیا شارعی، آویسا صدیق، تبسم سرتیپی، آرشیدا رشیدی، رومینا بختیارزاده، مهرانا امیری، ارمغان صدف، دنیز اصدقی، گلسا ظفرمند، هانا خیرآبادی، یکتا برزگر، نیکا مشهدی، آیناز پوردباغ، درسا رجول، آیلین اسماعیل لو، آوا یوسفی، بشرا خادملو، سعیده مساح، سونا رهبر، فرناز جمارانی، صبا شیرازی، روژین ابراهیمی، غزاله علی اکبری، لیلا پورعلوی، آیداسادات محمدی و سحر رادفر (گروه اوتلار به سرپرستی پورسیفی): پارمیدا تاجیک، فرناز قربانی، عطیه امینی، فرزانه زمانی و مهسان ایمان وند.

موفقیت هلیا عرفانیان و جوانانی مانند او که با عشق و علاقه و پشتکار توانسته‌اند پله های ترقی را در سنین جوانی طی کنند بی‌شک سرلوحه مناسبی برای تمامی جوانان این مرز و بوم است. 

علاقه‌مندان جهت تهیه بلیت می‌توانند به سایت ایران کنسرت مراجعه کنند.