به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، شامگاه دوشنبه 22 بهمن و در اولین روز سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، سیدمحمد مجتبی حسینی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی، نادر برهانی مرند دبیر سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به همراه جمعی از مدیران ستادی به تماشای نمایش خیابانی "نامیرا" به کارگردانی امیرحسین شفیعی نشستند.

معاون هنری وزیر ارشاد پس از پایان اجرای نمایش "نامیرا" که به مهدی ثامنی راد شهید مدافع حرم تقدیم شد، از تماشای این اثر ابراز خرسندی کرد و گفت: جشنواره تئاتر فجر به علت تراکم آثار محمل خوبی برای هنرمندان است تا از فضای هنری ایجاد شده استفاده بهینه کنند.

وی با بیان اینکه تئاتر روایتگر حال و احوال جوامع است و هنرمند به عنوان عضوی از یک جامعه متاثر از این اوضاع خواهد بود، افزود: امشب در اجرای اول جشنواره سی و هفتم تئاتر فجر، مشاهده‌گر یکی از بزرگترین رخدادهای جامعه خود به زبان هنر بودیم.

حسینی در ادامه سخنان خود نقش تئاتر متعهد را در صدور پیام انقلاب اسلامی چنین تشریح کرد: نمایش‌های متاثر از وقایع دفاع مقدس، نشان دهنده آیین‌ها و سنت‌های ما و حاوی پیام‌های بزرگ جهانی است.

معاون هنری وزیر ارشاد در پایان سخنان خود اظهار کرد: استقبال زیاد مخاطبان از این گونه آثار نشان‌دهنده میزان ارتباطی است که با جامعه برقرار کرده‌اند بو این مسئله به گونه‌ای است که طبق آمار به لحاظ جذب تماشاگر در جایگاه سوم قرار دارند.

سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به دبیری نادر برهانی مرند از 22 بهمن آغاز و تا 4 اسفند ادامه خواهد داشت.