به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی سی و هفتمین جشنواره‌ بین‌المللی تئاتر فجر، جشنواره‌ فجر استانی با برگزاری از شنبه 22 تا چهارشنبه 26 دی در استان کرمانشاه و با گذر از هفت استان، به پایان می‌رسد.

این جشنواره در روز شنبه 22 دی با برگزاری کارگاه آموزش کارگردانی سهراب سلیمی و کارگاه آموزش بازیگری محمودرضا رحیمی و اجرای "همه دزدها دزد نیستند" متنی از داریوفو به کارگردانی میثم محمدی و نقالی هومن روحتافی همراه بود.

در روز یکشنبه 23 دی در کنار تکرار دو کارگاه کارگردانی و بازیگری، نمایش‌های "پنچری" متنی از دورنمات به کارگردانی عبدالحسین ظاهری، "قلمبه‌ها" به نویسندگی و کارگردانی وحید خسروی، "فخرالزمان" به نویسندگی و کارگردانی ابراهیم عادل‌نیا و "تحت تاثیر" به نویسندگی و کارگردانی رسول کاهانی اجرا می شود.

این جشنواره در روز دوشنبه 24 دی با ادامه کارگاه‌های سهراب سلیمی و محمودرضا رحیمی و اجرای "مرگ دوشیزه" متنی از آریل دورفمان به کارگردانی ساحل احمدی، "گمشدگان" به نویسندگی آرش منصوری و کارگردانی علی چناری و "دانتون" به نویسندگی و کارگردانی حامد اصغرزاده در جریان خواهد بود.

سه‌شنبه 25 دی در غیاب کارگاه بازیگری، با کارگاه کارگردانی ادامه پیدا کرده و "داغ" به نویسندگی و کارگردانی یوسف میرزایی، نقالی پویا بازرگان، "خیمه شب‌بازی" به نویسندگی و کارگردانی سیاوش ستاری و "موش و گربه" به نویسندگی حسین فدایی‌حسین و کارگردانی فرزاد لباسی اجرا می‌شود.

آخرین روز از این جشنواره نیز با کارگاه سهراب سلیمی، "آتشی از درون" به نویسندگی هومن روحتافی و کارگردانی او و مرتضی اسدی‌مرام، "لاره فرهاد" به نویسندگی و کارگردانی سروش پیمبری و "هدیه مرموز" به نویسندگی و کارگردانی یاسر خاسب می‌گذرد.

جشنواره‌ فجر استانی سی و هفتمین دوره از جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر با گذر از هفت استان از ۱۶ دی ۱۳۹۷ در اردبیل آغاز ‌شد و تا ۱۹ دی در این استان ادامه داشت. سپس از ۱۸ تا ۲۱ دی در منطقه آزاد اروند، از ۱۹ تا ۲۲ دی در استان یزد، از ۲۰ تا ۲۳ دی در استان چهارمحال و بختیاری، از ۲۱ تا ۲۴ دی در استان لرستان، از ۲۲ تا ۲۵ دی در استان سیستان و بلوچستان و از ۲۳ تا ۲۶ دی در استان کرمانشاه ادامه پیدا خواهد کرد.

سی و هفتمین جشنواره‌ بین‌المللی تئاتر فجر از 22 بهمن تا چهارم اسفند به دبیری نادر برهانی‌مرند برگزار می‌شود.

جدول تئاتر فجر استانی کرمانشاه را از اینجا دریافت کنید.

فجر 1