سرویس نمایش هنرآنلاین: نخستین جشنواره علمی کاربردی “حرکت، بیان و پژوهش” به همت مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد ٤٦ تهران و به دبیری علمی حامد نصرآبادیان و دبیری اجرایی سوسن تقی‌پور در سه بخش حرکت، بیان و پژوهش از 17 تا 19 دی ماه برگزار می گردد.

با وجود حجم جشنواره های موازی تئاتر کشور ؛ ضرورت برگزاری این جشنواره را بیان بفرمائید؟

برگزاری جشنواره های تئاتر کشور می تواند به رشد کیفی و کمی نمایش کشور کمک شایان توجهی کند. ایجاد انگیزه برای حضور و رقابتی توام با رفاقت در بین شرکت کنندگان جشنواره های کشور نه تنها باعث رشد و اعتلای دوستی های ماندگار بین گروه ها می شود که باعث شناخت بهتر و بیشتر آداب فولکلور هر شهر با دیگری می گردد.جشنواره حرکت بیان پژوهش با نگاهی روشن به پردازش دو بخش مهم اجرایی یعنی حرکت و بیان می پردازد.هنرمندان عرضه نمایش استان تهران باید بدون طراحی و وابستگی های مرسوم به عناصر نور.دکور و لباس در نوری گرد آموخته های تکنیکی هر بخش را در زمان کمتر از ده دقیقه به نمایش بگذارند.این مهم تنها در جشنواره ای مشابه با نام جشنواره سراسری نقطه صورت گرفته بود که این بار به همت مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۴۶ تهران میزبان هنرمندان استان تهران می باشد.

با چه تعریفی اهالی نمایش تهران باید به این جشنواره راه پیدا کنند؟

آثار هنر مندان در دو گروه جدا بررسی می شود.دانشگاهی و اجرایی.

مشخصه آثار ورودی بخش حرکت باید در قالب نمایش های بی کلام.پانتومیم.حرکات کلاسیک ، معاصر و بیان بدنی باشد.همینطور بخش بیان نیز ارائه توانمندی های بخش کلامی همچون:نقالی.مونولوگ.نمایشنامه خوانی.اجرای صحنه ای نمایش رادیویی.در بخش پژوهش نیز ارسال مقاله تا سیصد کلمه یا ترجمه که در ارتباط به مقوله حرکت و بیان باشد.

چرا بخش تجربی و دانشگاهی در دل یکدیگر ادغام نشد؟

برای پردازش به آسیب شناسی آموزشی در دانشگاه.دانشجویان نمایش گاها تعداد واحدهای مشابهی دارند که میتوان آنها را به حداقل رساند و  همینطور جای واحد های اموزشی دیگری خالیست. هنرجویان در زمان کمتر و دانشجویان در زمان بیشتر به یادگیری و کسب تجربه می پردازنند...لازمه موفقیت هر دو گروه تمرین و تمرین و تمرین است.کشف استعداد مهمترین هنریست که یک فرد باید در خود داشته باشد

روز نخست جشنواره با کارگاه افتتاح می شود ؛ در این رابطه توضیح می فرمایید؟

اعتقاد من پس از دو دهه تدریس در دانشگاه تقدم آموزش بر هر حرفه و علمی است.آموزش صحیح مسیر را روشن و هموار می کند.در آغازین روز جشنواره این مهم آغاز گر جشنواره می شود که ترسیم گر این تفکر باشد.

سه کارگاه حرکت بیان پژوهش در روز ششم اسفند در سالن خسرو شکیبایی مرکز ۴۶ توسط استادان بنام کشور دایر می شود