به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، جشنواره تئاتر فجر استانی تنها جشنواره غیررقابتی در حوزه استان‌هاست که با هدف ایجاد تعامل و تبادل تجربیات هنرمندان استان‌ها و نیز مخاطب‌پروری و ایجاد یک شبکه و تور بزرگ تئاتری برای استان‌ها برگزار می‌شود. این جشنواره با استفاده از حداکثر ظرفیت تئاتر و هنرمندان تئاتر استان‌ها پیش از شروع جشنواره اصلی فجر با شور و شوق هنرمندان و مردم در استان‌های میزبان روی صحنه می‌رود.

در جشنواره فجر استانی سی و هفتمین دوره از جشنواره تئاتر فجر، 11 اثر از منتخبان و برگزیدگان جشنواره‌های تئاتر استان‌ها و 10 اثر به انتخاب بخش فجر استانی از تهران، مشهد، کرج، همدان و کرمانشاه که آثار استانی بودند به این تور بزرگ تئاتر پیوستند و طبق هماهنگی دبیرخانه مرکز و برنامه‌ریزی دبیران فجر استانی مجموعا 33 سفر انجام خواهد شد تا این تور تئاتر شکل بگیرد.

جشنواره فجر استانی در سی و هفتمین دوره از جشنواره تئاتر فجر با گذر از هفت استان از 16 دی 1397 در اردبیل آغاز می‌شود و تا 19 دی در این استان اجرا می‌شود و سپس از 18 تا 21 دی در منطقه آزاد اروند، از 19 تا 22 دی در استان یزد، از 20 تا 23 دی در استان چهارمحال و بختیاری، از 21 تا 24 دی در استان لرستان، از 22 تا 25 دی در استان سیستان و بلوچستان و از 23 تا 26 دی در استان کرمانشاه ادامه پیدا می‌کند.

در کنار این‌ها، نمایشگاه عکس و پوستر آثار برگزیده سی و ششمین جشنواره تئاتر فجر، مایشگاه چهل سالگی یا تئاتر بعد از انقلاب و نمایشگاه تخصصی کتب نیز در این استان‌ها برپا می‌شود.

اسامی آثاری که در هر استان روی صحنه می‌رود به زودی اعلام خواهد شد.