به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی، دکتر روح الله جعفری دبیر بخش مسابقه مقالات و سمینار رادی شناسی با اعلام این خبر به امور ارتباطات رسانه‌ای جشنواره گفت: گروه انتخاب و داوری این بخش متشکل از آقایان دکتر محمود عزیزی، دکتر مصطفی مختاباد و آرش رادی پس از بررسی ۱۳ مقاله ارسال شده  به دبیرخانه این جشنواره که پیش از این، چکیده مقالات آن ها همراه با ۸ چکیده مقاله دیگر بررسی شده بود دو پژوهش را برای ارائه در سمینار انتخاب و معرفی کردند. بر همین اساس پژوهش‌های:

۱-  تحلیل گفتمانی سکوت در نمایشنامه‌های اکبر رادی/ بررسی موردی:  نمایشنامه‌های از پشت شیشه‌ها و مرگ در پاییز  نوشته محسن صادقی اصفهانی از کرج

۲-  نقش و تاثیر محیط بر رفتار فردی در آثار اکبر رادی با رویکرد نظریه تنظیم خلوت آلتمن/ بررسی نمایش‌نامه‌های اکبر رادی در دهه ۱۳۵۰

از سوی گروه مذکور برای حضور در مرحله نهایی معرفی شدند. به گفته روح الله جعفری، گروه داوری این بخش از ۱۱  پژوهشگر دیگری که آثارشان برای ارائه در این سمینار انتخاب نشد تا ضمن حضور در سمینار، هر یک در پنل اختصاصی و محدودی با ارائه طرح سوال و موضوع مقاله خود، مقاله خود را معرفی کنند.

از این رو 11 پژوهشگر شرکت‌کننده متشکل از آقایان و خانم‌ها: مصطفی لعلیان از تهران، فضه خاتمی نیا از قم، امیراحمدیان شیخ زاده از تهران، طیبه نصراللهی از تهران، مهدی علی‌پور اصل از تبریز، احسان روحی از مشهد، محمدرضا رسولی و  پریسا کیومرثی از تهران، امیرحسین پاشامقدم از تهران، سید حسن عباسی هارونی از تهران ، سید حسین رسولی و سروناز آقا زمانی از تهران و رضا عاشوری فروش از تهران می‌توانند به صورت اختصاصی و در مدت زمان محدود و تعیین شده، مقاله خود را به حضار معرفی کنند.

 به گفته جعفری، گروه داوری و انتخاب بخش مسابقه مقالات و سمینار رادی شناسی، از میان ۲۷ چکیده مقاله ارسالی به دبیرخانه جشنواره، ۱۴ چکیده مقاله را به صورت مشروط و ۷ چکیده مقاله را به صورت قطعی انتخاب کرده بود تا پس از یک ماه اصل کامل مقاله خود را به دبیرخانه نخستین جشنواره رادی ارسال کنند.

دبیر بخش مسابقه مقالات رادی شناسی در خاتمه اضافه کرد: بخش مسابقه مقالات و سمینار رادی شناسی نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی، روز یکشنبه ۱۶ دی ماه ۹۷ از ساعت ۱۰ تا ۱۵ در سالن کنفرانس تئاتر شهر برگزار می‌شود. در این سمینار همچنین استاد محمد چرم شیر، دکتر بهروز محمودی بختیاری و  دکتر رامتین شهبازی نیز به سخنرانی می‌پردازند.