به گزارش هنرآنلاین، فاطمه معتمدآریا و حمیدرضا آذرنگ در نمایش "خنکای ختم خاطره" به نویسندگی و کارگردانی حمیدرضا آذرنگ که از 24 آذر ماه ساعت 20 در سالن استاد سمندریان مجموعه ایرانشهر روی صحنه خواهد رفت، بازی می‌کنند.

 "خنکای ختم خاطره" اولین همکاری آذرنگ و معتمدآریا در تئاتر است. پیش از این در فیلم سینمایی "آباجان" به کارگردانی هاتف علیمردانی همبازی بوده‌اند.

آخرین حضور معتمدآریا در تئاتر به سال 93 و نمایش "ننه دلاور و فرزندان او" به کارگردانی زهرا صبری بر می‌گردد. همچنین آخرین حضور آذرنگ در تئاتر و در مقام بازیگر سال 95 و نمایش "افسون معبد سوخته" به کارگردانی کیومرث مرادی بوده است.

وحید لک (مجری طرح و مدیرتولید)، رضا مهدی‌زاده (طراح صحنه)، الهام شعبانی (طراح لباس)، همراز بیان (طراح پوستر)، محمدجواد طالبی (آهنگساز)، محمد گودرزیانی (دستیار کارگردان)، امیرعلی پریز (دستیار دوم کارگردان)، راضیه اسماعیلی (منشی‌صحنه)، آوا فیاض (مدیر تبلیغات و مشاور رسانه‌ای) و فواد خراباتی (مدیر روابط‌عمومی)، فرزین طاهری (مستندساز) و پیام نیکخواه (عکاس) عوامل این نمایش هستند.

آذرنگ برای نگارش این نمایش‌نامه جایزه نخست نویسندگی در بخش بین‌الملل بیست‌وهشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر را دریافت کرده است.

"خنکای ختم خاطره" داستان سربازی به نام یوسف است که در کما به سر می‌برد، همه چیزش از بین رفته و فقط چشم و دلش سالم مانده‌اند. فرشته‌ای واسطه‌ای آمدن او از عالم برزخ به زمین (دنیای زندگان) می‌شود. مأموران بنیاد شهید هر چه بیشتر تلاش می‌کنند تا والدین اصلی یوسف را بیابند، با متقاضیان بیشتری روبرو می‌شوند و این روند به گونه‌ای فزاینده و بدون پایان تا انتها ادامه می‌یابد. "خنکای ختم خاطره" زندگی این خانواده‌ها و مشکلات آنان را به نمایش می‌گذارد.

آخرین کارگردانی آذرنگ نمایش "ترن" بود که بهمن و اسفند 95 در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر روی صحنه رفت و با استقبال تماشاگران روبرو شد.