به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی، صدیقی در احکام یاد شده با اشاره به سوابق و تجربیات ارزشمند امین بهروزی و ابراهیم پشتکوهی درعرصه نمایشنامه‌نویسی، نمایشنامه‌خوانی، کارگردانی و همچنین با اشاره به تجربیات ارزشمند هاله مشتاقی نیا در زمینه نمایشنامه‌نویسی و همچنین حضور فعالانه و تاثیرگذار هنرمندان مذکور در عرصه تئاتر کشور، آن‌ها را به عنوان اعضای گروه انتخاب بخش مسابقه نمایشنامه‌وانی جشنواره رادی منصوب کرد.

بر پایه این گزارش، متن حکم دبیر جشنواره خطاب به هنرمندان مذکور به این شرح است:

"به نام خداوند زیبایی و قلم

هنرمند گرامی جناب آقای/ سرکار خانم امین بهروزی، ابراهیم پشتکوهی، هاله مشتاقی نیا

با توجه به تجربیات ارزشمندتان در عرصه نمایشنامه‌نویسی، نمایشنامه‌خوانی، کارگردانی و نیز حضور فعالانه و تأثیرگذارتان در تئاتر، جناب‌عالی/ سرکارعالی را به عنوان عضو هیات انتخاب بخش مسابقه نمایشنامه‌خوانی نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی منصوب می‌کنم.

امیدوارم حضور ارزشمندتان در این رویداد ملی- فرهنگی در پویایی و هر چه بهتر برگزار شدن این جشنواره مؤثر واقع شود و انتخاب‌های شایسته جناب‌عالی بتواند الگوهایی را در عرصه نمایشنامهخوانی و همچنین خوانش‌های نوین آثار اکبر را به تئاتر ایران معرفی کند.

با قدردانی از شما برای پذیرش این مسئولیت، توفیق روزافزونتان را آرزومندم.

بهزاد صدیقی

دبیر نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی"

بر پایه این گزارش امین بهروزی، نمایشنامه‌نویس و کارگردان تئاتر، دارای مدرک کارشناسی ارشد ادبیات نمایشی از دانشگاه هنر و عضو کانون نمایشنامه‌نویسان خانه تئاتر است. ابراهیم پشتکوهی نمایشنامه‌نویس و کاردان تئاتر  و یکی از موسسان گروه تئاتر تی تووک دارای مدرک درجه دو هنری است. وی در سال 1379 نمایشنامه‌نویس برگزیده کشور به انتخاب کانون نمایشنامه‌نویسان خانه تئاتر شده است. هاله مشتاقی‌نیا فارغ‌التحصیل تئاتر با گرایشِ ادبیاتِ دراماتیک از دانشگاه سوره  است. پایان‌نامه‌ تحصیلی‌اش که پرداخت دراماتیکِ داستان‌هایِ "جی.دی. سلینجر" از مجموعه‌ "دلتنگی‌هایِ نقاشِ خیابانِ چهل و هشتم" است، با عنوان "آینه‌ی جی.دی.سلینجر" در سال 1382 منتشر شد. نمایش‌نامه‌هایِ "بعد از هرگز" در سال 1383، "نااَمنی" در سال 1387 و "مردِ مقابل" در سال 1388 به قلمِ او منتشر شده است.

این گزارش می‌افزاید: بخش نمایشنامه‌خوانی نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی به صورت رقابتی برگزار می‌شود و صرفا به خوانش آثار استاد اکبر رادی اختصاص دارد، علاقه‌مندان شرکت در این بخش می‌توانند تا پایان وقت اداری روز پنجشنبه 15 آذرماه 97 نسبت به ارسال درخواست و مدارک مورد نیاز به دبیرخانه جشنواره اقدام کنند. همچنین اسامی آثار راه‌یافته به جشنواره نیز روز شنبه 15 دیماه سالجاری اعلام می‌شود.

نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی با دبیری بهزاد صدیقی از ۱۸ تا ۲۸ دی ماه ۹۷ توسط بنیاد اکبر رادی در تهران برگزار می‌شود.