به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی، بهزاد صدیقی در احکام یاد شده با اشاره به سوابق و تجربیات ارزشمند ستاره پسیانی در حوزه بازیگری، اشکان خیل نژاد در حوزه کارگردانی و فارس باقری در زمینه نمایشنامه نویسی، هنرمندان یاد شده را به عنوان اعضای گروه انتخاب بخش مسابقه مونولوگ جشنواره رادی منصوب کرد.

بر پایه این گزارش، متن حکم دبیر جشنواره خطاب به هنرمندان مذکور به این شرح است:

"به نام خداوند زیبایی و قلم

هنرمند گرامی

جناب آقای دکتر فارس باقری/ جناب آقای اشکان خیل نژاد/ بانو ستاره پسیانی

با توجه به تجربیات ارزشمندتان در عرصه نمایشنامه نویسی/ کارگردانی/ بازیگری و حضور فعالانه و تأثیرگذارتان در تئاتر، سرکار/ جنابعالی را به عنوان عضو هیئت انتخاب بخش مسابقه مونولوگ نخستین جشنواره  تئاتر اکبر رادی منصوب می‌کنم.

امیدوارم حضور ارزشمندتان در این رویداد ملی- فرهنگی در پویایی و هر چه بهتر برگزار شدن این جشنواره مؤثر واقع شود و این رخداد هنری با نگاه مدبرانه‌تان سهم بسزایی در معرفی آثار خلاقانه  و نوگرایانه در تئاتر ایران زمین داشته باشد.

با قدردانی از شما برای پذیرش این مسئولیت، توفیق روزافزونتان را آرزومندم.

بهزاد صدیقی

دبیر نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی"

بر پایه این گزارش ستاره پسیانی بازیگر سینما وتئاتر از سال 1369 تاکنون به صورت مستمر بر صحنه تئاتر حضور داشته است وی برنده تندیس بهترین بازیگر زن در سی و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاترفجر در بخش مسابقه ایران(ب) برای بازی در نمایش "صد در صد" به کارگردانی مرتضی اسماعیل کاشی شد. اشکان خیل نژاد دارای مدرک کارشناسی ارشد رشته نمایش گرایش کارگردانی است. وی تجربه بازی در سینما، اجرا در تلویزیون و کارگردانی آثار موفقی در حوزه تئاتر را در کارنامه کاری خود دارد. دکتر فارس باقری نمایشنامه‌نویس، کارگردان و استاد دانشگاه است. او برگزیده دو دوره ادبیات نمایشی سال ایران برای نمایش "پروانه بر ناقوس" و" باشب" ، برگزیده جشنواره تئاتر فجر برای نگارش نمایش "پروانه بر ناقوس"، برگزیده داستان‌نویسی و دریافت قلم زرین و کاندیدای جایزه داستان‌نویسی گلشیری شده است.

بخش مونولوگ نخستین دوره جشنواره تئاتر اکبر رادی به صورت رقابتی برگزار می‌شود و کارگردانان و نمایشنامه‌نویسان سراسر کشور می‌توانند با ارسال نمایشنامه‌های مونولوگ متقاضی حضور در این بخش جشنواره باشند. علاقه‌مندان شرکت در این بخش می‌توانند تا پایان وقت اداری روز پنجشنبه 15 آذر 97 نسبت به ارسال مدارک درخواستی جشنواره اقدام کنند. ضمنا اسامی آثار پذیرفته شده در این بخش نیز روز  شنبه 15 دیماه 97 اعلام می‌شود.

نخستین جشنواره ی تئاتر اکبر رادی با دبیری بهزاد صدیقی از ۱۸ تا ۲۸ دی ماه ۹۷ توسط بنیاد اکبر رادی در تهران برگزارمی شود. ///