به گزارش هنرآنلاین به نقل از ستاد خبری شانزدهمین جشنواره تئاتر مقاومت، آیین افتتاحیه این جشنواره روز سه شنبه 6 آذرماه در مرقد امام خمینی با حضور اصحاب رسانه، راه‌یافتگان به جشنواره، امیر نصیربیگی دبیرجشنواره، محمدحبیبی مدیرعامل بنیاد فرهنگی روایت فتح، محسن سلیمانی مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس، کوروش زارعی مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری، دکتر نصرالله قادری قائم مقام شانزدهمین جشنواره تئاتر مقاومت و محسن دریا لعل مدیرعامل انتشارات روایت فتح برگزار شد.

این مراسم با پخش سرود ملی و تلاوت آیاتی از قرآن کریم آغاز شد.

دبیر جشنواره تئاتر مقاومت امیر نصیر بیگی در ابتدای سخنانش با اشاره به شرکت‌کنندگان در شانزدهمین جشنواره تئاتر مقاومت گفت: از کسانی که مشارکت کردند متشکرم امیدوارم این جشنواره فرصتی برای ارائه تئاترهایی برای ترسیم خوب هشت سال دفاع مقدس در سراسر جهان باشد، این جشنواره فرصتی برای توجه به مصادیق انقلاب اسلامی است.

دبیر شانزدهمین جشنواره تئاتر مقاومت تصریح کرد: امروز به اینجا آمده‌ایم تا عهد ببندیم به عنوان یک هنرمند مانند شهدا که از خاک ایران دفاع کردند به عنوان سفیران فرهنگی از حوزه فرهنگ و هنر حفاظت و فضا را برای بالندگی و تکامل آماده کنیم.

وی ادامه داد: تئاتر مانند دیگر هنرها نیست رخ در رخ و چهره به چهره است، در این دوره همت کنید و نمایش‌ها را به بهترین نحو اجرا کنید، به عنوان دبیر جشنواره از هرگونه مشکل احتمالی پوزش می‌طلبم و از شما می‌خواهم همکاری کنید تا جشنواره با نفس‌های گرم شما برای آیندگان به یادگار بماند.

در ادامه مراسم دقایقی گروه سنج و دمام جانان به سرپرستی احمد بیگی به اجرای برنامه پرداختند. سپس مرشد میرزا علی برای حاضران به نقالی پرداخت.

در پایان این بخش از مراسم، تمام حاضران به سمت مرقد امام خمینی برای ادای احترام به معمار بزرگ انقلاب راهی شدند.

قابل ذکر است شانزدهمین جشنواره تئاتر مقاومت به دبیری امیر نصیربیگی و با همت بنیاد فرهنگی روایت فتح از ۶ تا ۱۰ آذر ماه در تهران برگزار می‌شود.