به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، مجموعه تئاتر شهر که در هفته گذشته میزبان ۳ نمایش بوده آمار تفکیکی خود را برای هر اجرا به این شکل اعلام کرد:

1-تماشاخانه ی اصلی:  نمایش "شاه لیر" به کارگردانی مسعود دلخواه که به تازگی اجرای خود را آغاز کرده است طی ۵ اجرایی که تا ۲۵ آبان‌ماه داشته میزبان ۲۳۲۵ تماشاگر بوده است. برای این نمایش ۸۷۵ بلیت تمام بها ، ۱۳۶ بلیت نیم بها، ۶۲۹ بلیت با تخفیف و ۷۰۳  بلیت میهمان ارائه شده است. در گیشه این اثر با قیمت ۷۰ هزار تومان رقم ۹۷۴ میلیون و ۳۰۰ هزار ریال ثبت شده است.

2- تماشاخانه قشقایی: نمایش "نقاشی اشر" به کارگردانی فریبرز کریمی که ۲۱ نوبت در این تماشاخانه روی صحنه رفته ۱۴۴۴ تماشاگر دیده‌اند. برای این نمایش ۷۲۳ بلیت تمام بها، ۹۹ بلیت نیم بها، ۱۵۹ بلیت تخفیف‌دار و ۴۳۶ بلیت میهمان صادر شده که در گیشه با قیمت بلیت ۳۰ هزار تومان مبلغ ۲۶۹ میلیون و ۹۱۰ هزار ریال برایش ثبت شده است.

۳-  تماشاخانه سایه: نمایش "خاموشخانه" به کارگردانی مهدی مشهور نیز ۱۳ اجرای خود را در تماشاخانه سایه پشت سر گذاشته است. این نمایش میزبان ۴۱۷ تماشاگر بوده که شامل ۱۷۲ بلیت تمام بها، ۱۶ بلیت نیم بها، ۲۲۹ بلیت میهمان می‌شود. درگیشه این نمایش با قیمت بلیت ۳۰ هزار تومان رقم ۵۴ میلیون ریال ثبت شده است.

تماشاخانه سنگلج نیز آمار تفکیکی خود را به شرح زیر اعلام کرد:

این تماشاخانه که از 2 آبان پذیرای نمایش "آهسته با گل سرخ" به کارگردانی هادی مرزبان بوده، تا ۲۵ آبان ماه از ۲۳۸۱ تماشاگر هم پذیرایی است. برای این نمایش ۸۲۷ بلیت تمام بها (۵۲۰ بلیت 40 هزار تومانی – ۱۷۸ بلیت 30 هزار تومانی و ۱۲۹ بلیت 25 هزار تومانی)، ۷۷۳ بلیت نیم بها (۳۷۲ بلیت 20 هزار تومانی – ۲۰۰ بلیت 15 هزار تومانی و ۲۰۱ بلیت 12 هزار و 500 تومانی )، ۱۶۸ بلیت تخفیف دار ( ۹۹ بلیت ۳۲ هزار تومانی- ۴۲ بلیت ۲۴ هزار تومانی- ۲۷ بلیت ۲۰ هزار تومانی) و ۶۱۳ بلیت میهمان ارائه شده که جمع گیشه ۱۴ روز فروش این نمایش ۴۶۳ میلیون و ۶۸۵ هزار ریال ثبت شده است.

در نهایت تالار هنر در هفته‌ای که گذشت آمار دو نمایش خود را اینگونه اعلام کرد:

۱ -نمایش "سفر به آینده" به کارگردانی محمد عبدی که ۸ اجرای آغازین خود را پشت سر گذاشته است پذیرای ۶۷۸ تماشاگر بوده است. برای این نمایش ۳۳۰ بلیت تمام بها، ۱۲۰ بلیت نیم‌بها، ۶۹ بلیت تخفیف‌دار و ۱۸۶ بلیت میهمان صادر شده است. این نمایش با بلیت ۲۰ هزار تومانی در گیشه ۸۲ میلیون و ۸۲۰ هزار تومان فروش داشته است.

۲ -نمایش "از کجا اومدیم" به کارگردانی محمد عاقبتی که ۵ اجرای آغازین خود را پشت سر گذاشته است پذیرای ۴۹۱ تماشاگر بوده است. برای این نمایش ۳۴۹ بلیت تمام بها، ۷۳ بلیت نیم بها، ۱۵ بلیت تخفیف دار و ۵۴ بلیت میهمان صادر شده است. این نمایش با بلیت ۲۰ هزار تومانی در گیشه ۷۹ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان فروش داشته است.