به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی، فراخوان بخش نمایشنامه‌خوانی که به صورت رقابتی برگزار می‌شود و صرفا به خوانش آثار استاد اکبر رادی اختصاص دارد، اعلام شد. علاقه‌‌مندان شرکت در این بخش می‌توانند تا پایان وقت اداری روز پنجشنبه 15 آذرماه 97 نسبت به ارسال درخواست و مدارک مورد نیاز به دبیرخانه جشنواره اقدام کنند. همچنین اسامی آثار راه یافته به جشنواره نیز روز شنبه 15 دی‌ماه سال‌جاری اعلام می‌شود.

شرایط و مقررات شرکت در بخش مسابقه نمایشنامه‌خوانی جشنواره به این شرح است:

* بخش رقابتی نمایشنامه خوانی، صرفاً اختصاص به آثار استاد اکبر رادی دارد.

* پذیرش آثار در این بخش رقابتی با توجه به اهداف جشنواره به کیفیت، تنوع و خلاقیت در اجرای نمایشنامه خوانی بستگی دارد.

*حد اکثر مدت زمان اجرای نمایشنامه خوانی برای این بخش باید 55 دقیقه باشد.

* آثاری که پیش از این در سالن ها و تالارهای نمایشی، نمایشنامه خوانی شده باشند، مورد پذیرش دبیرخانه جشنواره تئاتر اکبر رادی قرار نخواهندگرفت.

* چنانچه در هر مرحله ای از انتخاب آثار، مغایرتی با بندهای پیش گفته شده اثبات شود، دبیرخانه جشنواره، گروه اجرایی را از ادامه مسیر باز خواهد داشت.

* رتبه برگزیده و برتر برای یک گروه نمایشنامه خوانی، نقش خوان زن، نقش خوان مرد و کارگردان اثر نمایشنامه خوانی شده خواهد بود که در آیین پایانی معرفی خواهند شد. جوایز این بخش شامل نشان استاد اکبر رادی، لوح سپاس و جایزه نقدی است.

مدارک مورد نیاز :

* ارسال یک قطعه عکس کارگردان به صورت فایل JPEG و خلاصه سوابق وی حداکثر در 100 کلمه در فایل Word به نشانی الکترونیکی bonyaderadi@gmail.com

* ارسال سه حلقه لوح فشرده  با کیفیت از فیلم اجرای نمایشنامه خوانی به نشانی دبیرخانه

* تکمیل فرم تقاضای حضور در جشنواره

بر پایه این گزارش علاقه‌مندان و متقاضیان برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانند از طریق مکاتبه با پست الکترونیکی  دبیرخانه به آدرس: bonyaderadi@gmail.com و یا مراجعه حضوری به دبیرخانه جشنواره به آدرس: تهران- خیابان شریعتی بالاتر از پل سید خندان خیابان جلفا فرهنگسرای ارسباران طبقه دوم مراجعه و یا تماس با شماره تلفن‌های : 20- 22872818  داخلی 110 و یا شماره تلفن 09199839405  اقدام کنند.

نخستین دوره جشنواره تئاتر اکبر رادی  با دبیری بهزاد صدیقی از 22 تا 28 دی ماه امسال با همکاری اداره کل هنرهای نمایشی در شش بخشِ: مسابقه مونولوگ، مسابقه نمایش‌نامه‌نویسی، مسابقه نمایش‌نامه‌خوانی، مسابقه مقالات و سمینار رادی‌شناسی، پلاس (+)  در تهران برگزار و در حاشیه آن نیز نمایشگاه کاریکاتور با عنوان لبخند با شکوه آقای رادی و نمایشگاه عکس و اسناد تصویری آثار استاد اکبر رادی برپا می‌شود.

نمایشنامه خوانی