به گزارش هنرآنلاین، نمایش "رستم و سهراب" به کارگردانی میرکمال میر نصیری با بازی 30 نفر از معلولان و مددجویان ساکن آسایشگاه کهریزک ۲۰، ۲۱ و ۲۲ آبان ماه  ساعت  17:30 در تالار وحدت اجرا می‌شود.

این نمایش حاصل 18 سال نمایش درمانی و 9 سال تمرین با تعدادی ازمعلولین جسمی آسایشگاه خیریه کهریزک است. هدف صرفا ارائه یک نمایش نیست بلکه در نمایش درمانی، نمایش وسیله ای برای هدفی بزرگتر است که همانا درمان روحی و روانی مددجویان است.                                                                                  

میرکمال میرنصیری که کارگردانی این اثر نمایشی را بر عهده دارد بر این نکته تاکید می کند که جنبه درمانی و احیای شخصیت و بازسازی روانی مددجویان محور اصلی این حرکت گروهی بوده و در این فعالیت نمایش درمانی داستانی باستانی و حماسی در نظر گرفته شده که با جملاتی فاخر و با شکوه می‌تواند خودباوری و اعتماد به نفس را در بازیگرانش متبلور سازد، سعی می‌شود با مشارکت دادن ایشان در فعالیتی هدفمند و گروهی، مسئولیت پذیری و خودباوری را در ایشان زنده کرد و آنها را از زندگی کردن و نه زنده ماندن و جامعه را نیز از وجود ایشان برخوردار کرد.

این نمایش بر آن است تا این حقیقت را پیش چشم مخاطبان قرار دهد که دورانی که رستم به زور بازو و گرز و کمان شناخته می­ شد به سر آمده است. در دنیای امروز ما رستم کسی است که فکر توانمندی داشته باشد و روحی قدرتمندی به همین دلیل در این نمایش گرچه رستم و سایر پهلوان‌های روی صحنه قادر به حمل سلاح نیستند اما حقیقتا رستم‌اند.

امین تارخ، هانیه توسلی، سامان احتشامی، لیلی رشیدی، یلدا قشقایی، پوریا شکیبایی، سام کبودوند و پرستو صالحی از جمله هنرمندانی بودند که طی هفته‌های گذشته در محل تمرین گروه نمایش درمانی "رستم و سهراب" حضور یافتند و از نزدیک با روند کار این گروه نمایش درمانی آشنا شدند.

تمامی عواید حاصل از اجرای این نمایش به آسایشگاه خیریه کهریزک تعلق خواهد گرفت.

میرنصیری علاوه بر بیش از دو دهه فعالیت در زمینه نمایش درمانی و کار با معلولان، معتادان و آسیب ­دیدگان اجتماعی به عنوان نویسنده، کارگردان، نمایش درمانگر و مشاور خانواده آثار مختلفی را از جمله نمایش "و اما انسان" (نخستین کار نمایش­ درمانی در ایران و برنده جایزه بهترین کارگردانی و جایزه ویژه هیات داوران در جشنواره مهرآیین در سال ۸۳)، مستند "بر باد رفته" (درباره زندگی معلولان)، نمایش ­درمانی و مستند "خلیفه خداوند" (درباره زنان کارتن خواب)، نمایش ­درمانی و مستند "آن فرستاده" (درباره مردان کارت ن­خواب) و... در کارنامه هنری خود ثبت کرده است.

نمایش "رستم و سهراب" در روزهای ۲۰، ۲۱ و ۲۲ آبان ساعت 17:30 در تالار وحدت به روی صحنه می رود و علاقه‌مندان جهت تهیه بلیت می‌توانند به سایت ایران نمایش مراجعه کنند .

 

قاسم زارع و شهره قمر به نمایش "لاله زار, هتل کاتوزیان" پیوستند

قاسم زارع بازیگر با سابقه تئاتر, سینما و تلویزیون و شهره قمر بازیگر سینما و تئاتر به کوچه پس کوچه‌های تهران قدیم و به لاله زار هتل کاتوزیان پیوستند.

قاسم زارع از بازیگران باسابقه تئاتر, سینما و تلویزیون و شهره قمر بازیگر سینما و تئاتر، به جمع بازیگران نمایش "لاله‌زار, هتل کاتوزیان" نویسندگی و کارگردانی حمید ابراهیمی پیوستند.

این نمایش به زودی در خانه نمایش مهرگان; خاطره های تهران قدیم را در دل هزاران تهرانی زنده خواهد کرد.

فهرست کامل بازیگران نمایش "لاله زار, هتل کاتوزیان" به زودی اعلام خواهد شد.