به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی بنیاد رادی، هیئت مدیره بنیاد رادی متشکل از حمید بانو عنقا، دکترفریندخت زاهدی، آرش رادی، هادی مرزبان، فرامرز طالبی، دکتر بهروز محمودی بختیاری، شهرام کرمی و بهزاد صدیقی به مناسبت دهم مهرماه هفتاد و نهمین زادروز استاد اکبر رادی پیامی را منتشر کرد که متن پیام به شرح زیر است:

"دهم مهرماه سال ۱۳۱۸ اکبر رادی رشت را، ایران را و جهان نمایش‌نامه‌نویسیِ فارسی را به ظهور خود آراست. ۶۸ سال با نجابت و خلاقیت زیست، و معصومانه و محترمانه هم آسمانی شد.

اکنون یازده سال است که ایران، اکبر رادی ندارد. یازده سال است که ادبیات نمایشی فارسی، یکی از قلل شامخ و استوار نویسندگی خود را در آسمان‌ها می‌جوید و یازده سال است که دلتنگیِ حضورش در فضاهای هنری کشور بازتاب دارد. با این وجود، بیش از نیم قرن است که "حضور" پررنگ او را احساس می‌کنیم و با دو دیده دیدیم که او "مرد نکونام" تئاتر ایران است که به اعتبار همین نکونامی و اجتهاد حضرت سعدی، "نمیرد هرگز".

 امتداد حیات او را از این پس در خوانش و اجرای آثارش خواهیم دید و زادروز معنوی او را همواره پاس خواهیم داشت. تولد او، تولد نجابت و مهربانی است؛ آن چه جامعه ما بدان سخت محتاج است. درود بر او که آمدنش به تئاتر ایران بسیار افزود؛ و چون اویی را رفتن نیست."