به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی نخستین جشنواره بین‌المللی تئاتر "الف"، دکتر عبدالحسین لاله، دکتر سعید اسدی و دکتر مهرداد رایانی مخصوص به عنوان هیأت داوران بازبین بخش صحنه‌ای نخستین جشنواره بین‌المللی تئاتر "الف" معرفی شدند.

دکتر عبدالحسین لاله متولد سال 1341 در شهر تبریز، مؤلف، مدرس و کارگردان تئاتر است که نگارش چندین عنوان تخصصی کتاب نظیر "تبیین جایگاه داستان در ادبیات نمایشی" و "با مطربان شهر شعر" و همچنین چندین عنوان مقاله تخصصی در حوزه ادبیات و هنر را در کارنامه کاری خود دارد. وی که در زمینه ترجمه نیز فعالیت مستمر داشته، در مقام نویسنده و کارگردان چندین اثر نمایشی همچون "الین یازی سی"، "عروسک سخنگو"، "حیدربابا سلام" و "شارل دوگل" را روی صحنه برده است.

دکتر سعید اسدی متولد سال 1332 از مدرسان با سابقه حوزه تئاتر نیز علاوه بر تدریس آکادمیک، چندین اثر نمایشی از جمله "خیابان بیست و چهارم"، "فرود در غربت"، "آواز قو" و "نیلا زنده است" را به صحنه برده است. اسدی پیش از این به عنوان مدیر تالار مولوی و دبیر جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر فعال بوده و در حال حاضر ریاست مجموعه تئاترشهر تهران و مدیریت امور بین‌الملل اداره کل هنرهای نمایشی را بر عهده دارد.

دکتر مهرداد رایانی مخصوص متولد سال 1349 نیز از جمله نمایشنامه‌نویسان و کارگردانان تئاتری است که در کارنامه کاری خود نگارش چندین نمایشنامه و کارگردانی آثار متعددی از جمله "آدم آدم است"، "آنکه گفت آری آنکه گفت نه"، "شب نشینی در جهنم" و "خشم و هیاهو" را به ثبت رسانده است. مدیریت مجموعه تئاتر شهر تهران، مدیریت امور بین‌الملل اداره کل هنرهای نمایشی و همچنین مدیریت انتشارات نمایش از جمله فعالیت‌های رایانی مخصوص در حوزه مدیریت تئاتر بوده است.

طبق فراخوان منتشر شده نخستین جشنواره بین‌المللی تئاتر "الف" هنرمندان و گروه های متقاضی حضور در بخش صحنه‌ای این جشنواره تا 30 مهرماه فرصت دارند تا آثار خود را به دبیرخانه جشنواره معرفی کنند.

جشنواره بین‌المللی تئاتر "الف" با رویکرد صلح جهانی از 27 آبان تا 4 آذر در شهر تبریز برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان جهت ثبت نام و دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت worldpeace.ir مراجعه کنند.