سرویس تئاتر هنرآنلاین: پرویز تاییدی، در عرصه تئاتر ایران نام شناخته شده است. او یکی از بانیان تئاتر تلویزیونی و یکی از مترجمان توانمند آثار نمایشی است. تاییدی متولد 15 مرداد 1316 است و در سال‌های اخیر بیشتر در زمینه تدریس به دانشجویان رشته‌های مرتبط با تئاتر و سینما فعالیت می‌کرد.

هدیه نوربخش خواهرزاده این هنرمند با تایید این خبر به ایسنا گفت: صبح امروز (شنبه 31 شهریروماه) پرویز تاییدی در منزل خواهرش درگذشت.

او با بیان اینکه مرحوم تاییدی پیش از نارسایی قلبی؛ دیابت هم داشته است، درباره زمان تشییع پیکر این کارگردان، نویسنده و مترجم افزود: تلاش می‌کنیم روز دوشنبه 2 مهر ماه مراسم تشییع از مقابل خانه سینما انجام شود.

تاییدی که متولد سال 1316 بوده، اثار نمایشی زیادی را ترجمه کرده و جزو اولین کسانی شناخته می‌شود که تئاتر را در تلویزیون به شکل تله تئاتر و فیلم تئاتر راه‌ انداختند.

او که ساخت فیلم‌هایی همچون "آخرین مهلت" و "حمله خرچنگ‌ها" را در کارنامه کاری خود دارد، از نخستین مترجمان و مدرسان، بازیگری آکادمیک در تئاتر محسوب می‌شد و با ترجمه "نظریه‌های استانیسلاوسکی" در حوزه بازیگری نقش مهمی در این باره داشته است.