به گزارش هنرآنلاین، نمایش "آخر خط" اثر نویسنده شهیر آلمانی پیتر تورینی  به کارگردانی احمد عظیمی از هفته اول مهرماه در پلتفرم روبرو اجرا می شود. این اثر به عنوان یکی از مونولوگ‌های شناخته شده معاصر که نقدی است بر دنیای امروز و ماهیت رسانه، قصه روزنامه نگاری را روایت می‌کند که در انتهای مسیر خود است و می‌خواهد دست به خودکشی بزند اما قبل از آن اعترافات تکان دهنده‌ای از سازوکار رسانه و ساختار قدرت را بیان می‌کند.

کارگردان این نمایش با اشاره به شکل نوین متن و شیوه اجرایی آن گفت: "آخر خط" یکی از آثار برجسته تورینی است که در نقاط مختلف جهان بارها به روی صحنه رفته اما ما در این اجرا تلاش کرده‌ایم علاوه بر اینکه مفاهیم مورد اشاره در متن اصلی را مورد نظر قرار می‌دهیم رویکردی روانشاسانه به آن داشته باشیم. به همین جهت اجرایی سورئال از این متن را شاهد خواهیم بود که واقعیت همواره در آن پنهان است. 

وی افزود: "آخر خط" از دنیای انسانی می‌گوید که خیلی چیزها را زیر پا گذاشته تا به موفقیت برسد اما واقعیت زندگی‌اش شبیه بسیاری از انسان‌های دیگر است و اگر به دقت به زندگی خودمان نگاه کنیم احتمالا شباهت‌هایی میان او و خودمان را پیدا کنیم.

عظیمی با اشاره به فضای سورئال این نمایش گفت: تورینی این شخصیت را غرق شده در دروغ و ریا معرفی می‌کند تا جایی که دیگر در زندگی او مرز میان وافعیت و دروغ مشخص نیست. فکر می‌کنم این تشبیه نویسنده مهمترین راهنمای ما در تحلیل و اجرای این اثر بوده است.

گفتنی است این اثر با بازی دانیال خیری خواه از سوم مهرماه ساعت 20 در پلتفرم عمارت روبرو اجرا خواهد شد. 

دیگر عوامل این نمایش عبارتند از: عطیه السادات جعفرنیا طراح گرافیک و تبلیغات، محمد باقر کشاورز و امین جلیلی ساخت تیزر، سوگل ایران پور هماهنگی و اجرا و محمدمهدی بهتابان جلوه های صوتی.