به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی فرهنگ‌سرای ارسباران، این سوگواره با هدف ارتقای فرهنگ عاشورایی و آشنایی نسل امروز با متون کهن و مستند قیام عاشورا وکاهش انحراف در انتقال پیام های واقعی به نسل جدید امسال با استقبال بیشتر دانشجویان و علاقه مندان برگزار شد.

شرکت‌کنندگان سومین سوگواره ملی "مقتل خوانی" با داوری حامد جوادزاده و سیدمحمد سادات اخوی مسابقه طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه 20 و 21 شهریور در رشته مقتل خوانی با تسلط بر تکنیک و هنرهای (حماسه خوانی، شعرخوانی، فن بیان و نمایش) به رقابت پرداختند.

از بین 200 شرکت کننده 90 نفر به مرحله نیمه نهایی راه یافتند و از این تعداد نیز 8 نفر برای مرحله فینال انتخاب شدند.

محسن سلیمانی رییس فرهنگ‌سرای ارسباران هدف از برگزاری این سوگواره را آشنایی کودکان ونوجوانان با فرهنگ و پیام های نهضت عاشورا دانست و خاطر نشان کرد: معرفی شخصیت والای امام حسین (ع) و یاران با وفایش برای حفظ نوجوانان در مقابل فرقه‌های انحرافی از سوی دشمنان اسلام حائز اهمیت است.

سلیمانی در ادامه این گزارش افزود: برنامه‌های آیینی مقتل خوانی، مسابقه‌های کتابخوانی، عکاسی و نمایش و شناخت متون ادبی با موضوع نقش امام حسین (ع) و فرهنگ عاشورا نقش امام حسین (ع) در انتقال پیام‌های عاشورا و فرهنگ ایثار به نسل جدید بسیار تاثیرگذار است.

تاکنون دو دوره مسابقه ملی "مقتل‌خوانی" با هدف ارتقای انگیزه متن‌خوانی و کتاب‌خوانی در حوزه مذهبی و آئینی و کاهش انحراف در انتقال پیام‌های واقعی به نسل جدید و هر دوره با 12 برگزیده در فرهنگ‌سرای ارسباران برگزار شده است.

همچنین مراسم اختتامیه مسابقه ملی آیینی "مقتل خوانی" پنج شنبه 5 مهر ساعت 17:30 با حضور داوران حجت الاسلام حسین فتحی،  سید محمد سادات اخوی، امیرسیاوش مرزبان، حامد جوادزاده و سینا مومنی با معرفی و تقدیر از سه برگزیده نهایی مسابقه در فرهنگ‌سرای ارسباران برگزار می شود.

تلفن گویای 20-22872818 داخلی (119) برای آگاهی بیشتر اعلام می‌شود.