به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی بیست و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان، نمایشنامه رکن اساسی اجرا و زیربنای فکری تئاتر صحنه‌ای را شکل می‌دهد، به منظورایجاد انگیزه در نگارش متون و توجه به رعایت مضمون و ساختار درست، این بخش در دو مرحله برگزار می‌شود.

مهلت ارسال آثارمتقاضی مسابقه نمایشنامه‌نویسی مرحله نخست تا تاریخ 10/6/97 و ارزیابی و معرفی آثار برگزیده مرحله نخست مسابقه نمایشنامه‌نویسی تا تاریخ 30 شهریور ماه خواهد بود.

مرحله اول شامل انتخاب حداکثر ده نمایشنامه ازبین آثار متقاضی شرکت خواهد بود. با معرفی کارشناسان، صاحبان این آثار فرصت خواهند داشت جنبه های دراماتیک متن را زیر نظر کارشناس مشاور مربوطه تقویت کرده و آماده حضور درمرحله دوم شوند.

مرحله دوم نمایشنامه‌های برگزیده مرحله اول بعدازتغییرات لازم دراین بخش شرکت داده خواهند شد و از بین آنها سه نمایشنامه به عنوان آثار برگزیده معرفی خواهند شد وجوایزی به برگزیدگان نهایی اهدا خواهد شد.

درصورت تشخیص و تایید هیئت‌داوران، پس از طی مراحل لازم، نمایشنامه‌های منتخب توسط انتشارات نمایش چاپ خواهندشد.

در این بخش  تنها متون جدید و چاپ نشده پذیرفته خواهد شد.

برای حضوردر مسابقه نمایشنامه‌نویسی لازم است علاوه بر تکمیل فرم ثبت نام، سه نسخه از اثر به شکل تایپ شده و فایلPDF  آن روی لوح فشرده و یک عکس پرسنلی نویسنده به دبیرخانه ارسال شود.

دبیر خانه جشنواره واقع در همدان- بولوار بعثت، جنب پارک مردم، مجتمع فرهنگی سینمایی شهید آوینی، دبیرخانه دائمی جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان، کدپستی: 6516933634 و شماره تماس آن 08138386018 و – 08132512118 داخلی127 است و پست الکترونیک info@festival-children.ir آماده دریافت آثار نمایشنامه‌نویسان حوزه کودک و نوجوان است.