به گزارش هنرآنلاین، گروه تئاتر پاپیون که پیش از این با هنرمندی هنرمندان معلولش در عرصه‌های داخلی و خارجی تئاتر خوش درخشیدند این‌بار با نمایش "صندلی‌ها" نوشته اوژن یونسکو و کارگردانی حسین رحیمی به تهیه‌کنندگی کمپانی آرتستان پاریس در جشنواره تئاتر اونیون فرانسه به روی صحنه رفت.

این نمایش که پیش از این در جشنواره‌های فجر پلاس، بلاروس، لهستان به روی صحنه رفته بود و موفق به کسب ٣ جایزه بزرگ جشنواره شده بود اینبار در شهر اونیون و جشنواره‌ایی به همین اسم، اولین روز اجرای خود را در سالن تئاتر شاپو قوژ به پایان برد.

حسین رحیمی که مدت ١٧  سال است با افراد آسیب پذیر اجتماع مانند انواع معلولین و... به تولید تئاتر مشغول است گفت؛ حدود ١٥٠٠ گروه تئاتر از سراسر دنیا دراین جشنواره شرکت کرده است که نمایش "صندلی‌ها" با بازی معلولان ذهنی و جسمی حرکتی قرار است در ٨ شب به روی صحنه برود.

کارگردان نمایش "در انتظار گودو" گفت: حضور بازیگرانم و نشان دادن توانایی آنها و مسیری که برای آنها انتخاب کردیم جهت یکسان سازی بشر و قدرت تئاتر در تمامی انواع بشر است. 

سالن دو پادوقوژ اونیون میزبان هنرنمایی و توانمندی بازیگران پرتوان گروه پاپیون خواهد بود. مهران قندهاری، شیرین ایزی و یحیی توسلی بازیگران این گروه هستند که سعید حسنلو به عنوان سرپرست و مشاور کارگردان و محمد ایمانی به عنوان رئیس کمپانی آرتستان این گروه را همراهی میکنند.