به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، در متن حکم شهرام کرمی برای این کارگردان و تهیه کننده تئاتر آمده است: بهره‌گیری از مشاوره هنرمندان صاحب تجربه و بهره‌مندی از  خرد جمعی در تصمیم سازی، برنامه‌ریزی و هدایت هر سازمان و ساختاری بی‌گمان موجب توفیق آن ساختار و ترسیم یک چشم‌انداز روشن و امیدبخش در راستای برنامه‌ها و اهداف آن خواهد بود. هنر ارزشمند تئاتر در جهت پیشبرد اهداف عالیه خود و رسیدن به  شرایط مطلوب، نیازمند استفاده از مشاوران کاردان و با تجربه‌ای است  که شناخت دقیق و روشن از تمام جنبه‌ها، قابلیت‌ها، محدودیت‌ها و فرصت‌های این حوزه دارند.

برای ترسیم ساختار اجرایی و عملی تشکیل شورای مشورتی در این حکم بر نکات زیر تاکید شده: با دعوت، حضور و همفکری گروه‌های هنری و صاحب‌نظران و هنرمندان به تناسب موضوعات مدنظر و ترسیم یک برنامه مدون و کارآمد بدون شک می‌تواند ما را برای رسیدن به اهداف بلند عرصه فرهنگ و هنر و اعتلای هنرهای نمایشی یاری رساند.

مجید گیاهچی متولد  سال 1346 در بندرانزلی، دانشجوی دکترای هنر است. نویسنده، کارگردان، مدرس و تهیه‌کننده تئاتر و تلویزیون. ۱۷ فعالیت هنری بین‌المللی داشته و سابقه‌ مدیریت امور نمایش سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران را در پرونده دارد، طراح و دبیر چندین جشنواره از جمله "کودک و تئاتر" بوده و سابقه‌ عضویت در هیئت مدیره‌ کانون کارگردانان تئاتر ایران را دارد. از طراحان و کارگردانان نمایش‌های بزرگ شهری محسوب می‌شود و ریاست خانه‌موزه‌ دکتر علی شریعتی، بخشی دیگر از سوابق اجرایی ایشان در کنار تولید و کارگردانی و بازی در بیش از 50 نمایش و تله‌تئاتر و اثر هنری است.

در رویکرد مدیر کل هنرهای نمایشی اعضای شورای مشورتی با پیشنهاد دبیر شورا معرفی می‌شوند. این شوراء با در نظر گرفتن بهره‌مندی از ظرفیت هنرمندان تئاتر متناسب با موضوعات مختلف متغیر است.