به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، با حکم مدیرکل هنرهای نمایشی مریم کاظمی دبیری بیست و پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان را برعهده گرفت. این هنرمند شناخته شده تئاتر، سال گذشته نیز دبیری جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان را که آذر ماه 1396 در استان همدان برگزار شد برعهده داشت.

در متن این حکم آمده است: "جهان کودکی جهان پر رمز و رازی است که ورود و تأثیر بر آن نیازمند شناخت گسترده، دانشی سترگ و قلبی گشوده است. کودک در جهان کوچکش تخیلی دارد بسیار بزرگتر از جهان واقعی و رویاهایش را بر بام اندیشه‌ای پویا و پذیرا می‌پروراند. این جهان برای پویایی نیازمند پایش و حمایت است تا عالمانه و عاشقانه تا دنیای فردای جامعه را بر پایه مهر و تدبیر بسازد. جشنواره تئاتر کودک و نوجوان دریچه روشنی است به جهان پرشور و پرامید کودکی و چراغی فراروی روزگار شیرین فردای کودکان و نوجوانان خواهد بود.

نظر به تجربه و تخصص سرکارعالى و با پیشنهاد  مدیر کل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان به موجب این حکم به عنوان "دبیر بیست و پنجمین جشنواره بین­المللى تئاتر کودک و نوجوان" منصوب می‌­شوید. امید که با تکیه بر لطف و مهر پروردگار در این مسئولیت مهم پیروز و سربلند باشید"

مریم کاظمی متولد 1344 در تهران، بازیگر تئاتر، تلویزیون و سینما، کارگردان تئاتر، از سال 66 فعالیت حرفه‌ای خود در زمینه تئاتر را آغاز کرده است. او فارغ التحصیل رشته کارگردانی و بازیگری از دانشگاه تهران بوده و تا کنون بازی در 22 نمایش، کارگردانی و بازی در بیش از 35 نمایش را برعهده داشته است. این کارگردان و مدرس تئاتر از سال 79 تا کنون با تمرکز بر تئاتر کودک آثار متعددی را در این زمینه تولید و اجرا کرده که در آن میان آثاری همچون "در برج عقرب"، "آدم ها و دیو ها"، "رویای ماه "، "به زیر پاهات نگاه کن" ، "خاله مرجان و خروس" ، " آدم بلا دیو ناقلا "، "غول بزرگ مهربان"، "کلوچه دارچینی"، "رام کردن زن سرکش"، "شاهزاده خانم بد ترکیب"، "ماه پیشونی" و "خسیس" دیده می‌شوند. مریم کاظمی موسس و سرپرست گروه تئاتر مستقل بوده و جوایز متعدد بازیگری، نویسندگی و طراحی از جشنواره‌های تئاتری و سینمایی را در پرونده کاری خود دارد.