به گزارش هنرآنلاین، این اثر که به نویسندگی و کارگردانی حمیدرضا نعیمی از تیرماه سال جای در تالار وحدت روی صحنه می‌رود، شرح حال و زندگی مردی را روایت می‌کند که برای رسیدن به قدرت تمام مرزهای اخلاق، دین و سیاست را پشت سر می‌گذارد.

در نمایش "ریچارد" حامد کمیلی که سال گذشته در نمایش "شوایک، سرباز ساده دل" به نویسندگی و کارگردانی حمیدرضا نعیمی به ایفای نقش پرداخت و مورد تحسین منتقدان و تماشاگران تئاتر قرار گرفت، در نقش ریچارد سوم پادشاه انگلستان به ایفای نقش می‌پردازد.

نمایش "ریچارد" با حضور 70 بازیگر روی صحنه می رود و تاکنون تنها نام و حضور حامد کمیلی در این اثر نمایشی اعلام شده است.

 

دکتر علی رفیعی "خانه برناردا آلبا" را به تالار وحدت می‌آورد

دکتر علی رفیعی قصد دارد در نیمه دوم سال جاری نمایش "خانه برناردا آلبا" اثر فدریکو گارسیا لورکا را در تالار وحدت روی صحنه ببرد.

دکتر علی رفیعی طراح و کارگردان مطرح تئاتر ایران که آخرین بار و در پاییز سال 94 نمایش "خاطرات و کابوس های یک جامه دار از زندگی و قتل میرزا تقی خان فراهانی" را در تالار وحدت به صحنه برده، قصد دارد در سال جاری نیز اثری تازه را طراحی و کارگردانی کند.

وی که در کارنامه خود تجربه موفقی از اجرای نمایشنامه‌های "عروسی خون" و "یرما" را دارد، با انتخاب "خانه برناردا آلبا" سه گانه نمایشنامه‌های فدریکو گارسیا لورکا را کامل کند.

نمایش "خانه برناردا آلبا" قرار است در نیمه دوم سال جاری در تالار وحدت اجرا شود.

"یک روز خاطره انگیز برای دانشمند بزرگ وو"، "عروسی خون"، "یادگار سال های شن"، "رومئو و ژولیت"، "شازده احتجاب"، "در مصر برف نمی بارد" و "شکار روباه" از جمله آثاری هستند که دکتر علی رفیعی طی سال‌های گذشته در عرصه تئاتر ایران به صحنه برده است.