به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی مؤسسه افرامانا، در یازدهمین نشست تئاتر کاغذی ابتدا نمایش نامه "در" نوشته و کارگردانی علی محمدرحیمی نمایشنامه خوانی می شود و سپس این اثر با حضور مهمانان این نشست مورد بررسی قرار می گیرد.

در این نشست تئاتر کاغذی که ساعت ۱۷:۳۰ روز شنبه ۱۹ خرداد ماه ۹۷ در سالن استاد ذوالفقاری فرهنگسرای ارسباران برگزار می شود، مجتبا طباطبایی، پژند سلیمانی، نیلوفر تُرک و علی محمدرحیمی نمایشنامه "در" را نقشخوانی می کنند.

این گزارش در ادامه می افزاید: نمایش نامه  "در" نوشته علی محمدرحیمی شامل چهار نمایشنامه است که هر کدام مقطعی از یک زندگی مشترک را به تصویر کشیده است.

قصه اول، با عنوان "بزن به چاک"، زن ومردی هستند که روزگار خود را با دزدی می گذرانند. آنها قرار است بزرگترین سرقت خود را انجام داده و دست از دزدی بکشند اما تا کنون دم به تله نداده اند. ولی این بار به وسیله دری که از پول ها محافظت می کند، گرفتار می شوند.

در قصه دوم با نام "می خوام خودمو خلاص کنم"، زن و مردی از هم جدا شده اند. مرد برای کار مهمی باز می گردد ولی زن در را به روی او باز نمی کند و پس از گرفتن امتیازی، وقتی در را باز می کند که دیگر دیر شده است.

قصه سوم که "آخرین سطر از یک قصه طولانی" نام دارد، داستان پیرزن و پیرمردی است که پنجاه سال عاشقانه با هم زندگی کرده اند و درِ خانه شان به علت فرسودگی باز نمی شود و یک سوتفاهم ساده باعث بروز مشکلات عدیده می شود و ...

بر اساس این گزارش، نمایشنامه "در" نوشته علی محمدرحیمی در سال ۱۳۹۶ در ۸۲ صفحه قطع پالتویی با شمارگان ۵۰۰ نسخه توسط نشر ورا به قیمت ۸۰۰۰ تومان منتشر شده و در دسترس علاقمندان قرارگرفته است.

لازم به یادآوری است پیش از این در سلسله نشست های تئاتر کاغذی، نمایشنامه های "وقتی روح لیر از ژوکر مرخصی می گیرد" نوشته روزبه حسینی، "یافت آباد" نوشته محمد مساوات، "بالستیک زخم" نوشته پیام لاریان، "دوزخ و راه نوشته" سیروس همتی، "خواب خیس ماهی" نوشته مهدی میرباقری، "برف زمین را گرم می کند" نوشته مریم منصوری و "لابی" نوشته آرش عباسی، "یه کلیک کوچولو" نوشته محمدرضا کوهستانی، "موزه خصوصی" نوشته تهمینه محمدی و "تلخی ته گلو" نوشته امیر امجد معرفی، نمایشنامه خوانی و بررسی شده بود.

گفتنی است سلسله نشست های تئاتر کاغذی با هدف معرفی و بررسی نمایشنامه های منتشرشده جدید ایرانی، ماهی یک بار در فرهنگسرای ارسباران برگزار می شود.