به گزارش هنرآنلاین دوره سوم جشنواره هنرهای نمایشی و بازیگری استاد مهدی فتحی از روز 9 اردیبهشت در مرکز علمی‌کاربردی فرهنگ و هنر واحد11 تهران برگزار خواهد شد. دبیری این دوره از جشنواره را داریوش نصیری، مدیر گروه رشته بازیگری و نویسنده و کارگردان تئاتر بر عهده دارد.

در سومین جشنواره هنرهای نمایشی و بازیگری استاد فتحی که به همت گروه بازیگری مرکز علمی‌کاربردی واحد 11 تهران و با حمایت و مشارکت مرکز هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و موسسه فرهنگی‌هنری دارینوش برگزار می‌شود، 39 اثر در بخش مسابقه و 3 اثر در بخش مهمان حضور خواهند داشت. مجلس تعزیه حضرت عباس(ع) نیز در بخش مهمان جشنواره به اجرا درمی‌آید.

نقالی، شاهنامه‌خوانی، مثنوی‌خوانی، نمایش عروسکی، مونولوگ‌های شکسپیر، عکاسی تئاتر، نمایشنامه‌خوانی (با مروری بر آثار چاپ‌شده استاد علیرضا نادری) و بخش‌های مختلف جشنواره را تشکیل می‌دهند. علاوه بر این، جشنواره هنرهای نمایشی و بازیگری استاد فتحی شامل برگزاری سه کارگاه خواهد بود که عبارتند از:

کارگاه آموزشی: بازیگری به شیوه مِتُداَکتینگ/ مدرس: استاد فریده فرجام/ سه‌شنبه 11 اردیبهشت

کارگاه آموزشی: بازیگری و کاریابی/ مدرس: دکتر علی یعقوب‌زاده/ یکشنبه 16 اردیبهشت

کارگاه آموزشی: کارکرد روایت در نمایش/ مدرس: استاد مهدی صفاری‌نژاد/ سه‌شنبه 18 اردیبهشت

همچنین در این دوره جشنواره، طی مراسم بزرگداشتی از استاد بانو اختر تاجیک بابت یک عمر فعالیت هنری در حوزه عکاسی تئاتر تقدیر به عمل می‌آید.

در سومین جشنواره هنرهای نمایشی و بازیگری استاد مهدی فتحی، نسبت به سنوات گذشته، آمار آثار اجرایی دوبرابر شده و علاوه بر گروه بازیگری، گروه فیلم‌سازی، گرافیک، گریم و طراحی لباس نیز به رقابت با شرکت‌کنندگان از واحدهای دیگر می‌پردازند.

داوری این جشنواره را دکتر علی یعقوب‌زاده، مصطفی محمودی، عزت‌اله جامعی، رضا حسن‌خانی، هاتف جلیل‌زاده، مجید زارع‌زاده، حسن علی‌کرمی، سیدجواد روشن، امین سروری، داریوش نصیری و اختر تاجیک بر عهده دارند.

داریوش نصیری، مدرس و مدیر گروه رشته بازیگری دانشگاه جامع علمی‌کاربردی، نویسنده، بازیگر و کارگردان تئاتر، دبیری این دوره از جشنواره را عهده‌دار است. دریافت جوایز متعدد بازیگری، نمایشنامه‌نویسی و فیلم‌نامه‌نویسی از جشنواره‌های داخلی و خارجی، انتخاب به عنوان استاد نمونه در اردیبهشت‌ماه سال96، اجرای نمایش در کشورهایی نظیر ارمنستان، ترکیه، روسیه و...، داوری جشنواره‌های فیلم و تئاتر، دبیری و پایه‌گذاری جشنواره تئاتر استاد مهدی فتحی، نگارش و چاپ نمایشنامه "خاطره‌ای به نام تو"، مسئولیت هماهنگی و برنامه‌ریزی (معاونت) و عضویت در شورای هنری و انتخاب آثار تماشاخانه سنگلج طی سال‌های 90 تا 91 از دیگر افتخارهای اوست.

گفتنی است سومین دوره جشنواره هنرهای نمایشی و بازیگری استاد مهدی فتحی، روز جمعه 21 اردیبهشت از ساعت13:30 در سالن اجتماعات مرکز علمی‌کاربردی فرهنگ و هنر واحد11 با معرفی برگزیدگان رشته‌های بازیگری زن و مرد، کارگردانی، گریم، لباس، موسیقی و طراحی پوستر و بروشور و ... به کار خود پایان خواهد داد.