به گزارش هنرآنلاین، نمایش "مکبث زار" با طراحی و کارگردانی ابراهیم پشت‌کوهی و کاری از گروه تئاتر "تی‌تووک"، روز هفتم فروردین سال جاری و هم‌زمان با روز جهانی تئاتر به مدیریت اجرایی سولماز همت‌زاده در سالن تئاتر گیتیس روسیه روی صحنه رفت و با استقبال پرشور و بی‌سابقه تماشاگران روبه‌رو شد.

نمایش "مکبث زار" اکنون قرار است روز 23 اردیبهشت و با حضور در جشنواره بین‌المللی تئاتر آذربایجان بار دیگر روی صحنه برود و آغازگر این جشنواره باشد.

این نمایش که بیش از ده سال از نخستین اجرای آن می‌گذرد، تاکنون بیش از صد اجرا داشته و در کشورهای مختلف اجرا شده است. اجرای "مکبث زار" در جشنواره بین‌المللی آذربایجان، دهمین حضور بین‌المللی این نمایش خواهد بود.

در این نمایش، محمد سایبانی، داوود اسلامی، بهروز عباسی، حسین اصیلی، بهنام پانیزه، الهام اسکندری، سارا شاهمرادی و مجید کشاورز به‌عنوان بازیگر ایفای نقش می‌کنند. همچنین بهرنگ عباسپور(آهنگساز)، مرتضا اولی‌بندری، عماد زارعی، امین باسره و یاسمن آوخ (نوازنده) و عسل امین‌نیا (دستیار کارگردان) گروه را همراهی خواهند کرد.

پشت‌کوهی پیش‌تر نمایش "مکبث زار" را در شهرهای تهران، بندرعباس و شهرکرد و کشورهای آلمان، روسیه، ارمنستان و هند روی صحنه برده بود. این نمایش در سی‌ و پنجمین جشنواره تئاتر فجر نیز در یزد و آمل به اجرا درآمد که با استقبال بی‌نظیر مخاطبان مواجه شد.

در خلاصه‌ داستان این نمایش آمده: مکبث در جزیره هرمز برای رسیدن به پادشاهی اهل هوا، دانکن بابای بزرگ زار را به قتل می‌رساند.

گفتنی است جشنواره بین‌المللی تئاتر آذربایجان از ٢٣ تا ٣٠ اردیبهشت‌ماه برگزار می‌شود.