به گزارش هنرآنلاین، نمایش "زهر مارى" کار جدید گروه تئاتر بداهه به کارگردانى على احمدى از فروردین ٩٧ روى صحنه مى‌‌رود. تهیه کنندگى این اثر بر عهده خسرو احمدى است و نمایشنامه "زهـرمـارى" را رضابهاروند و احمدسلگى به نگارش در آورده‌اند.

کارهاى پیشن گروه تئاتربداهه نمایش‌هایى چون "پپرونى براى دیکتاتور"، "خشم اژدها"، "شب بخیر کیارستمى" و... هستند که جزء آثار پر مخاطب چند سال اخیر تئاتر محسوب مى‌شوند.

اطلاعات بیشتر در خصوص این نمایش اعم از بازیگران و عوامل به زودى اعلام مى‌شود.

فربد فرهنگ استاد بتهوون مى‌شود 

فربد فرهنگ بازیگر تئاتر، به نمایش "آمادئوس" نوشته پیتر شفر به طراحى و کارگردانى جواد مولانیا که نوروز ٩٧ در تالار حافظ به روى صحنه مى‌رود، پیوست.

فربد فرهنگ، بازیگر تئاتر که در کارنامه خود همکارى با محمد رضایى راد، حسین جمالى، على اصغر دشتى، پوریا کاکاوند و... را داشته و در سى و یکمین جشنواره بین‌المللى تئاتر با بازى در "تل ضحاک" محصول مشترک ایران- سوئیس تقدیر شده است، در این نمایش در نقش آنتونیو سالیرى، نوازنده و موسیقى‌دان ونیزى همراه خواهد شد.

سالیرى موزیسین برجسته قرن هجدهم که نقش بسیار موثرى در گسترش اپرا در اواخر این قرن را ایفا کرده شاگردان بنامى چون لودویگ فون بتهوون، فرانتس لیست و فرانتس شوبرت را تربیت کرده است .

پیشتر حضور نادر مشایخى، آهنگساز به عنوان مشاور موسیقى و حمید پورآذرى به عنوان طراح صحنه در این نمایش چهار زبانه قطعى شده است.

"پیتر شفر"، نمایش‌نامه‌نویس انگلیسی، خالق نمایش‌نامه‌های زیادی است که برنده جوایز مختلف، و برخی از آنها مبدل به فیلم شده‌اند؛ نمایش‌نامه "آمادئوس"، جوایز اونینگ استاندارد و منتقدان لندن را به خود اختصاص داد، همچنین این اثر برنده جایزه تونى ١٩٨١ شده است.

این نمایش‌نامه، داستان ده سال از زندگی "ولفگانگ آمادئوس موزارت" و آهنگساز دربار "آنتونیو سالی یری" را روایت می‌کند که در حسد غرق می‌شود. 

نمایش موزیکال "آمادئوس" به نویسندگى پیتر شفر با طراحى و کارگردانى جواد مولانیا و به تهیه‌کنندگى سید امیر شاهین ملک‌زاده به صورت چهار زبانه فروردین و اردیبهشت در تالار حافظ به روى صحنه مى‌رود. مایکل لانگرست نیز این اثر را همزمان در تئاتر "نشنال" شهر لندن با بازى آدام گیلن و لوسیان ساماتى  به روى صحنه خواهد برد.

دیگر بازیگران و عوامل و زمان آغاز بلیت فروشى متعاقبا اعلام مى‌شوند.