به گزارش هنرآنلاین، طراحى صحنه نمایش "آمادئوس" نوشته پیتر شفر به طراحى و کارگردانى جواد مولانیا که نوروز ٩٧ در تالار حافظ به روى صحنه مى‌رود بر عهده حمید پورآذرى خواهد بود.

حمید پورآذرى، کارگردان تئاتر که در کارنامه خود همکارى با دکتر على رفیعى، بهمن فرمان آرا،  کیومرث پوراحمد، آروند دشت آراى، نادر برهانى‌مرند، کوروش نریمانى و ... را داشته و  داورى بخش آف استیج سى و ششمین جشنواره بین المللى تئاتر از آخرین فعالیت‌هاى وى بوده است در این پروژه به عنوان طراح صحنه همکارى خواهد کرد؛ حضور نادر مشایخى، آهنگساز در این نمایش چهار زبانه پیش‌تر قطعى شده است .

پیتر شفر، نمایش‌نامه‌نویس انگلیسی، خالق نمایش‌نامه‌های زیادی است که برنده جوایز مختلف، و برخی از آنها مبدل به فیلم شده‌اند؛ نمایش‌نامه آمادئوس، جوایز اونینگ استاندارد و منتقدان لندن را به خود اختصاص داد، همچنین این اثر برنده جایزه تونى ١٩٨١ شده است .

این نمایش‌نامه، داستان ده سال از زندگی ولفگانگ آمادئوس موزارت و آهنگساز دربار آنتونیو سالی یری را روایت می‌کند که در حسد غرق می‌شود. 

نمایش موزیکال "آمادئوس" به نویسندگى پیتر شفر با طراحى و کارگردانى جواد مولانیا و به صورت چهار زبانه فروردین و اردیبهشت در تالار حافظ به روى صحنه مى‌رود، مایکل لانگرست نیز این اثر را همزمان در تئاتر "نشنال" شهر لندن با بازى آدام گیلن و لوسیان ساماتى به روى صحنه خواهد برد.